CoinShares Raporu: Bitcoin, 133 Milyon Dolarlık Haftalık Girişle Liderliğini Koruyor

Bitcoin, Ethereum'un rekor performansı ve dijital varlık yatırımlarındaki artış arasında, haftalık 133 milyon dolarlık girişle zirvede yer alıyor.

CoinShares’in Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık raporu, son 10 haftada dijital varlık yatırımlarına 1,76 milyar dolarlık etkileyici bir giriş olduğunu gösteriyor.

Bu artış, kripto para yatırım ürünlerinin artan popülaritesini ve dayanıklılığını ortaya koyuyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paraların yılın en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla bu ilerleme uyumlu.

Bu büyümeye rağmen, yönetim altındaki varlıklar (AuM), 2021’deki 86,6 milyar dolarlık rekor seviyenin altında, 46,2 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Borsada Yatırım Yapılan Ürünlerin (ETP’ler) işlem hacimleri haftada 2,6 milyar dolara ulaşarak toplam Bitcoin hacimlerinin %12’sini oluşturuyor.

Coğrafi olarak, Kanada, Almanya ve ABD’deki dijital varlık yatırımları ön plana çıkarken, Hong Kong’da 15 milyon dolarlık küçük bir çıkış görüldü.

Bitcoin, geçen hafta 132,8 milyon dolarlık giriş çekerek öne çıktı. Ethereum ise 31 milyon dolarlık ek girişle 134 milyon dolara çıkan beş haftalık pozitif yükselişini sürdürdü.

Blockchain hisseleri, 17,4 milyon dolarlık girişle Temmuz 2022’den bu yana en yüksek seviyeye ulaşarak yatırımcıların blockchain ekosistemine olan ilgisini gösterdi.

Yazının yayımlandığı sırada Bitcoin, %5,20 artışla 41.512,50 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 24 saat içinde 42.108,59 dolara ulaştı. Ethereum ise %3,45 artışla 2.232,47 dolar seviyesinde.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Eski Ripple Üst Düzey Geliştiricisinden Dikkat Çekici Bitcoin Açıklaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu