Coinshares Raporu: Bitcoin’in Mart 2023’ten Bu Yana En Büyük Haftalık Çıkışı Gördü

Coinshares’in son verileri, geçen hafta çıkışların toplam 59 milyon dolara ulaşmasıyla dijital varlık yatırım ürünlerinin önemli bir zorlukla karşı karşıya olduğunu ve son çıkışlarda toplam 294 milyon dolarlık bir katkıda bulunduğunu gösterdi. 

Bitcoin (BTC) bu dijital varlıklar içinde en büyük çıkışı yaşadı; 69 milyon dolarlık toplam çıkışla, short-Bitcoin Mart 2023’ten bu yana 15 milyon dolarlık en yüksek haftalık çıkışını kaydetti.

Çıkış Raporuna Yakından Bakış

Rapor, blockchain hisselerinin de olumsuz etkilendiğini ve 10,8 milyon dolarlık bir çıkış gördüğünü ifade etti. Bu, bu alandaki süregelen belirsizlikten kaynaklanarak beşinci hafta üst üste çıkış olduğunu gösteriyor. Verilere göre, ETC Issuance GmbH sağlayıcısının 23 milyon dolarla haftanın en büyük çıkışını gerçekleştirdiği belirtildi. Onu Purpose Investments Inc ETF, ProShares ETFs/USA gibi sağlayıcılar takip ediyor; sırasıyla 17 milyon dolar ve 13,5 milyon dolarlık çıkışlarıyla.

Varlıklara dayalı olarak incelediğimizde, Bitcoin 68,9 milyon dolarlık çıkışla başı çekerken, onu 4,8 milyon dolarla Ethereum izliyor. Ayın başından bu yana (MTD) tüm varlıklardan 62,9 milyon dolarlık bir çıkış gözlemlendi.

Peki Kripto Varlıklar İçin Sırada Ne Var?

Rapor, kısa vadeli yatırım ürünlerine olan ilginin arttığını belirtiyor, bu da bu varlık sınıfına yönelik yatırımcı duyarlılığının düşük olduğunu işaret ediyor. Piyasa uzmanları, devam eden dijital varlık düzenlemeleri hakkındaki endişelerin ve doların son zamanlarda güçlenmesinin, bu algı üzerinde olumsuz etki yaptığını düşünüyor. Ayrıca rapor, ticaret hacimlerinin bir önceki haftaya kıyasla %73 azalarak 754 milyon dolara düştüğünü belirtti.

Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın yaklaşan veri açıklamalarını yakından takip ediyor. Bu hafta, ABD TÜFE ve ÜFE verileri dahil birçok önemli verinin açıklanması bekleniyor.

FTX’in SOL, FTT, BTC ve ETH varlıklarını 3,4 milyar dolarlık değerinde satış için yetkilendirme talebinde bulunduğu yönündeki raporlar da yatırımcıların endişesini artırabilir. Özellikle SOL tokenlerinin üzerindeki büyük satış baskısı, yatırımcıların kripto piyasasının gelecekteki durumu hakkında kaygı duymasına yol açmış olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tanınmış Tüccar Scott Melker'e Göre Bitcoin 'Sıçrama için Harika Bir Yerde'

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu