Coinstar Makineleri Markette Bitcoin Satmaya Başlayacak - BTC MAGAZİN

Coinstar Makineleri Markette Bitcoin Satmaya Başlayacak

Coinme ve Coinstart Kaliforniyalıların paralarını Bitcoin’e dönüştürmek için iş birliğine girdi.

İnsanların paralarını ve ücretsiz hediye kartlarını bozuk paraya çevirdiği kioskları yaratan Amerikan şirketi Coinstar, kuvvetlerini Coinme ile birleştirerek kullanıcılarının Birleşik Devletlerin seçilmiş süpermarketlerindeki bu kiosklarda Bitcoin almasına olanak sağlamıştır.

COİNSTAR BİTCOİN DÜNYASINA KATILDI

Halihazırdaki kripto para katliamına rağmen, Bitcoin adaptasyonu 2018 den beri dengeli bir yükseliş içerisinde. Son gelişmelerde, Coinstar, insanların fiziksel bozuk paralarını kağıt paraya veya hediye kartlarına çevirmeleri için yaptıkları kiosk cihazlarından, bir Bitcoin ATM firması olan Coinme ile ortaklık kurarak, Kaliforniya, Teksas ve Washington’daki Safeway ve Albertsons mağazalarında Bitcoin satın alabilmelerine imkan sundu.

Konuya yakın kaynaklara göre, ilgili bölgelerde yaşayanlar 2500 dolar limite kadar Bitcoin satın alabilecekler. Bu nedenle, kullanıcıların Coinstar kiosklarından fiş satın almaları ve Coinme web sitesine bu fişlerin girişini yapmaları gerekecek.

Eğer her şey planlandığı gibi giderse iki firma da hizmetlerinin yakında daha fazla Amerikan eyaletinde verileceğinin ip uçlarını vermiştir.

BİTCOİN ALMANIN KOLAY YOLU

2014’te kurulan Amerika’daki ilk hükümet lisanslı Bitcoin ATM firması olan Coinme’ye göre, kullanıcıları tarafından her ay milyonlarca dolar Bitcoin alışverişlerinde kullanılmaktadır. Gelişmeler doğrultusunda, firmanın yarı kurucusu ve CEOsu Neil Bergquist, Coinme-Coinstar ortaklığı için heyecan duyduğunu belirtmiştir ve bu girişim kripto para tutkunlarına dijital mal varlığı edinmeleri için iyi bir yöntem oluşturmuştur.

Bir basın açıklamasında Bergquist; “günlük rutinde kullanıcıların bitcoin almalarına kolay bir yol sağladıkları için Coinstar’la olan bu birliktelik için heyecan duyuyoruz.  Bitcoin artık Coinstar kioskları ile yerel marketlerinizde alınabilir olacak ve bu şekilde insanların dinamik yeni ekonomiye katılımı daha da kolaylaşacaktır.”

2017’de birçok kişi spekülatif sebeplerle Bitcoin alırken, Bergquit’e göre kripto para sahipleri, bu paralarla ödeme yapabilmeleri sayesinde normal kullanıcılara dönüştüler.

2018 Şubat ayındaki açıklanan raporlara göre de her geçen gün daha fazla kişi uçak biletlerini kripto paralarla yapmaktadır.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu