Cosmos Kurucusu Ethereum Merge’den Övgüyle Bahsetti

Cosmos’un kurucusu Ethan Buchman, Fortune’a yaklaşmakta olan Ethereum Merge yükseltmesinin “büyük bir gelişme” olduğunu söyledi.

Buchman, topluluğunun birçok rakip projenin önünü açtığını kabul ederek, ikinci en büyük kripto para biriminden sevgiyle bahsetti. Ethereum’un en “hırslı” kripto projesi olmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi. Cosmos kurucusu, Ethereum blok zincirinin nihayet çok beklenen yükseltmeyi uygulayarak nihayet diğer Proof of Stake blok zincirlerini yakalayabileceğini söylüyor.

Proof of stake’e geçmek, bir proof of work blok zinciri olarak başladığı göz önüne alındığında Ethereum için zorlu bir görev. Ethereum şimdiye kadar pahalı ve enerjiye aç ekipmanların yardımıyla karmaşık matematiksel görevleri çözerek ağını güvence altına almak için madencilere güveniyordu, ancak Merge sonrası bu değişecek.

Merge yükseltmesinin başlangıçta 2016 gibi erken bir tarihte gerçekleşmesi gerekiyordu, ancak yükseltme birçok kez ertelendi. Buchman, geçtiğimiz yıllarda yükseltmeyi doğru yapmak için çok çaba sarf eden Ethereum’un mühendislik ekibini övdü.

Ancak, diğer bazı Ethereum rakipleri Buchman’ın heyecanını paylaşmıyor. Tezos kurucu ortağı Arthur Breitman kısa süre önce Merge yükseltmesinin “aşırı abartıldığını” belirtti. Breitman, diğer birçok blok zincirinin zaten Proof of Stake’e geçtiğini açıkladı, bu da Ethereum’un masaya çığır açan bir şey getirmeyeceğini söyledi. Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko da yükseltmenin önemli bir etkisi olmayacağını belirtti. Ethereum’un Proof of Stake’e geçişini takiben, ikinci en büyük blok zinciri önemli ölçüde daha az enerji tüketecek. Milyarder Mark Cuban kısa süre önce Ether‘de “süper yükseliş” olmasının ana nedeninin bu olduğunu söyledi. Ancak Merge, ölçeklendirme sorunlarını daha en başından çözemeyecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İşte Ünlü Analiste Göre Ethereum Fiyatındaki Düşüşün Nedeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu