DAI, Dogecoin’e (DOGE) Meydan Okuyor

Dogecoin ve stablecoin DAI, kripto para birimleri için piyasa değeri sıralamasında rekabet ediyor. Dogecoin, 8,16 milyar dolarlık piyasa değeriyle 10. en büyük kripto para birimi konumunu korurken, DAI 6,92 milyar dolarlık piyasa değeriyle 11. sırada yer alıyor.

En büyük merkezi olmayan stablecoin Dai, ilk olarak 2017’de ortaya çıktı. DAI, DAI stabilcoin için sarılmış Bitcoin (wBTC), Ether (ETH) ve yaklaşık 30 diğer kripto para biriminin kullanıcı mevduatlarını takas eden merkezi olmayan özerk bir organizasyon olan MakerDAO tarafından desteklenmektedir. Mayıs ayında TerraUSD’nin (UST) çöküşünün ve yakın zamanda sorunlu Celsius’un ardından MakerDAO’nun DAI’si, son kripto piyasası sorunları arasında çekiş kazandı. Temmuz ayının başından bu yana, kripto para ödünç verme platformu Celsius, ödenmemiş kredisinin önemli bir bölümünü Maker (MKR) protokolüne geri ödedi ve bu, makul iflas söylentileri arasında tam bir çöküşü önlemek için her türlü çabayı gösterdiğini gösteriyor. DeFi Explorer’dan elde edilen veriler, 1 Temmuz’dan bu yana Celsius’un dört farklı işlem aracılığıyla Dai (DAI) sabit paralarına 142.8 milyon dolar geri ödediğini gösteriyor. Kripto borç verenin hala Maker’a borçlu olduğu 82 milyon dolarlık ödenmemiş borcu var. DAI tarafından üstlenilen zorluğa rağmen Dogecoin, Shiba Inu’nun 5,7 milyar dolarlık piyasa değerinin önemli ölçüde önünde olduğu için piyasa değeri açısından en büyük meme kripto para biriminin konumunu koruyor. Coin98 içgörülerine göre, son 24 saatte yaklaşık 273 milyon dolar değerinde DOGE alışverişi yapıldı.

WhaleStats’a göre, Dogecoin artık son 24 saat içinde en büyük 500 BSC balinası arasında en çok satın alınan 10 token arasında yer alıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Fransız Milyarder: Libra Kaçınılmaz ve Yapıcı Bir Proje

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu