Decentraland (MANA) Nedir? Mana Coin Geleceği 2022

Decentraland (MANA), Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformudur. Bu platform sayesinde kullanıcılar çeşitli içerik ve uygulamalar oluşturabilir ve belirli adımları izleyerek bunlardan para kazanabilir. Diğer kullanıcılarla paylaşılan sanal bir dünyanın altyapısını sağlayan Decentraland, neredeyse sınırsız bir dijital evren olarak da tanımlanabilir.

Decentraland evrenini daha iyi anlamak için onu sanal bir alan olarak hayalleştirelim. Bu alandaki arazinin mülkiyeti, Decentraland topluluğuna kalıcı olarak verilmiştir. Kullanıcılar tarafından tutulan mülkiyet, evrendeki blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir defter aracılığıyla sağlanır. Bu sayede kullanıcıya ait dijital paketler net olarak tanımlanır. Evreni oluşturan bileşenler arasında, kullanıcı paketlerine nelerin dahil olduğunu tanımlayan bir protokol de vardır. Nihayetinde, akranlar arasındaki bir etkileşim ağı Decentraland evrenini tamamlar.

Decentraland platformu, önde gelen altcoinlerin Ethereum (ETH) blok zincirinin üzerine inşa edilmiş sürdürülebilir bir blok zinciri sistemi olarak tanımlanabilir. Platformda kullanılan MANA yönetim tokeni Ethereum’un ERC20 standardına göre tasarlanmış bir kripto varlığıdır.

Bu gerçeklere dayanarak, Decentraland platformunun ve MANA kripto tokenlerinin en az ETH kadar iyi korunduğu söylenebilir. Bilindiği üzere Ethereum kripto para piyasasında altcoinler arasında piyasa değeri en yüksek olan kripto paradır. ETH’nin bu konumda olmasının bir nedeni var. Blockchain ağında birçok projeye ev sahipliği yapan Ethereum, topluluğa ekosisteme katkıda bulunan çeşitli hizmetler de sunuyor.

Bu hizmetler arasında, kendi ağındaki projeler için güvenli bir ağ geçidi olarak da yer alır. Bilindiği üzere blockchain teknolojisi yapısı gereği saldırıları kolay kolay kabul etmeyen ve kötü insanların saldrıya teşvik etmeye korktuğu yenilikçi bir teknolojidir.

Kullanıcılar güvendikleri platformlardan güvendikleri projelere kadar araştırma yaparak kripto işlemlerini gerçekleştirmelidirler. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir. Sonuç olarak kripto para ekosistemi ve kullanıcılar sıkıntı yaşıyor. Proje ekibi, Decentraland platformunun teknik olarak güvenli bir yapıya sahip olduğunu iddia ediyor.

Decentraland (MANA) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Initial Coin Offering (ICO)
  • Kuruluş Yılı: Şubat 2020
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 2.193.752.527
  • Dolaşımdaki Arzı: 1.840.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 64.979.923.433,14
  • En Düşük Fiyat: ₺ 5,54
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 87,42
  • Proje Amacı: Decentraland kendisini, kullanıcıların ögeler ve içerikler oluşturmasına, deneyim kazanmasına ve bu işlerden para kazanmasına olanak sağlayan Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlıyor.
  • Kullanım Alanları: MANA, arazi satın almak veya kullanmak için kullanılabilir. Decentraland sanal dünyasında yarattığınız sanal karakteri kişiselleştirmek için MANA ile ödeme yapabilir veya karakteriniz için aksesuar ve eşyalar satın alabilirsiniz
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Soğuk Donanım Cüzdanı Nedir? En Güvenli Depolama Yöntemi mi?

Decentraland (MANA) Geleceği

Decentraland Coin incelemelerine baktığımızda Metaverse evrenlerinin popüler hale gelmesinden sonra piyasaya sürüldü ve yatırımcılardan oldukça ilgi gördü. Bu ilgiyle karşı karşıya kalan, büyümeye devam eden platformdur. Decentraland sanal para biriminin Metaverse alanında çok güçlü rakiplerin ortaya çıkması da Mana platformunun yeni güncellemeler yapmasına neden oldu.

Decentraland uzun yıllardır geliştirilen ve yatırımcıların güvendiği bir platformdur. Üstelik Mana Coin’in yorumları oldukça olumlu görünüyor ve Decentraland Twitter adresini aktif olarak paylaşması yatırımcılara daha fazla güven veriyor.

Mana Coin‘in geleceğine baktığımızda, lansmanından bu yana istikrarlı bir şekilde işlem görüyor. Bu, Metaverse evrenlerinde ve kazan-kazan oyunlarında yatırımcıların güvendiği bir projedir. Tüm bu sebepler göz önüne alındığında ve Metaverse evrenlerinin gün geçtikçe popülaritesini takip ederken Decentraland Coin, geleceği parlak görünse de kripto para piyasasının ani düşüşlere açık bir piyasa olduğunu belirtmekte fayda var.

Decentraland (MANA) Nereden ve Nasıl Alınır?

Decentraland (MANA)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir;


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu