DeFi Mimarı Andre Cronje: Kripto Öldü!

Popüler DeFi geliştiricisi Andre Cronje, Pazartesi günü kripto kültürünün zenginlik ve egoya odaklanması nedeniyle alanın “ölü” olduğunu söyleyerek alay etti. Yatırımcıları korumak için alanda daha fazla düzenleme yapılması çağrısında bulundu.

Cronje’nin yorumları, “DeFi’nin vaftiz babası” olarak adlandırılan geliştiricinin kriptoyu süresiz olarak terk ettiğini söylemesinden sadece haftalar sonra geldi. Cronje, Mart ayında Fantom ve Yearn Finance’teki önde gelen görevlerinden istifa etmişti.

Pazartesi günü, Cronje ani ayrılışıyla ilgili daha fazla neden sıraladı ve mevcut haliyle kripto ile ilgili hayal kırıklığından bahsetti. Ayrıca, “kriptonun öldüğünü” belirterek, sektörde hızla zengin olma zihniyetinin yaygınlığını eleştirdi.

Cronje daha fazla kripto düzenlemesi istiyor

Bir blog yazısında Cronje, kendini saklama, finansal güçlendirme gibi kriptonun temel ilkelerine hala inanırken, alanın büyük bir kısmının artık zenginlik, yetki ve egoya yöneldiğini söyledi.

Alandaki son gelişmelerin, dolandırıcılığı önlemek için değil, yatırımcıları bundan korumak için daha fazla kripto düzenlemesine duyulan ihtiyacı vurguladığını söyledi.

”Bu, bir çocuğun elektrik prizine parmağını sokmaya çalışması gibi, neden yapmamaları gerektiğini öğrenmeden önce onları durdurursunuz. Bir gün anlayacaklar ama bugün değil.”

Cronje

Geliştirici, alanı, yalnızca deneme yanılma yoluyla büyük bir ilerlemenin sağlandığı para politikasının ilk günlerine benzetti. Ancak kripto topluluğu, hatalarının çoğunu tekrar ediyor gibi görünüyor.

Kripto “kötü topraklar” olacak

Şu anda bir yatırım bankacılığı platformuna liderlik ediyor gibi görünen Cronje, sektöre şu anki haliyle geri dönme niyetinde olmadığını ve burayı “kötü topraklar” olarak adlandırdığını söyledi. Ancak kriptonun sonunda tam bir döngüye girmesini ve açgözlülük yerine güven tarafından yönlendirilen bir blok zinciri ekonomisine yol açmasını bekliyor.

Cronje’nin yorumları, son zamanlarda görülen daha ciddi kripto düzeltmelerinden birinin ortasında geldi. 

Hükümetler ayrıca daha fazla kripto düzenlemesi üzerinde çalışırken, Cronje’nin iyimser geleceğinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli değil.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   2020 En Çok Kazandıran Defi Projeleri

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu