DeFiChain (DFI) Nedir? DeFiChain (DFI) Geleceği ve Yorum 2022

DeFiChain (DFI) Nedir?

DeFiChain, kripto para biriminin herhangi bir pazarda yatırım getirisi olan diğer herhangi bir sermaye türü gibi davranmasını sağlamak isteyen kripto piyasası yatırımcıları için tasarlanmıştır.

DFI coin, ethereum ağında çalışan, merkezi olmayan finans için blok zinciri işlevselliği sağlayan, benzersiz bir yüksek işlem hacmi sağlayan bir zincir yönetim mekanizması sağlayan, hata riskini azaltan ve finansal hizmetleri özel blok zincirinde çalıştırmak için akıllı özellikler geliştiren bir ERC-20 token’ıdır.

Merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisi için özel olarak tasarlanmış, amaçlı, Turing olmayan tam bir blok zinciridir. DeFi, DLT topluluğunun bu belirli kesimi için kapsamlı işlevsellik sağlar ve basitlik, hızlı verim ve güvenlik için diğer işlevsellik türlerinden ödün verir.

Merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisi için özel olarak tasarlanmıştır. NonTuring olarak tanımlanan bir blok zinciridir. DeFiChain ve DFI kripto para birimi, bir BTC çatalı olarak Bitcoin üzerine inşa edilmiştir. Proje bir ICO ile başlamaz, staking ile dağıtılır. Bu da fiyatın DFI tarafından belirlenmediğini ortaya koyuyor.

DeFi Zinciri, DFI kripto para birimi de dahil olmak üzere bir BTC çatalı olarak Bitcoin’in üzerine inşa edilmiştir. DFI hiçbir zaman bir ICO aracılığıyla satılmadı, ancak her şey Stake yoluyla dağıtıldı. Bu aynı zamanda, bir şirket tamamen bağımsız olduğu ve arz ve talebin bir sonucu olduğu için fiyatın asla DeFiChain tarafından belirlenmediği anlamına gelir.

MainNet, Mayıs 2020’deki Bitcoin Düşüş Günü’nden beri çevrimiçi ve o zamandan beri sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu, DeFiChain’in iki yaşında olmasına rağmen bir MainNet, stake veya benzeri bir şey beklemediği anlamına geliyor, şu anda her şey çalışıyor durumda.

Tamamen Turing olmayan bir blok zinciri olmak, DeFiChain’i finansal işlemler için son derece önemli olan akıllı sözleşme hatalarına çok daha az eğilimli hale getirir. Aynı zamanda, sistemi tıkayan ve gaz fiyatlarını artıran Ethereum gibi hiçbir oyun, kumar platformu olmayacağı anlamına geliyor.

Özetle, DFI her iki dünyanın en iyi özelliklerini bir araya getirir: Bitcoin’in yüksek güvenlik ve hash gücü ile inanılmaz hızlı ve ucuz işlemlere izin veren canlı ve çalışır durumda hisse kanıtını mümkün kılıyor.

Turing olmayan bir blok zinciri olmak, platformu finansal işlemler için önemli olduğu düşünülen akıllı sözleşmelere daha az bağımlı hale getirir. Dolayısıyla bu, Ethereum’da gaz fiyatlarının yükseldiği ve sistemin tıkandığı bir dönem olmayacağı anlamına geliyor.

DeFiChain’deki DeFi işlemleri, düşük gaz fiyatları ile hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşir ve akıllı sözleşmelerin başarısız olma riskini azaltır. Proofstake konsensüs mekanizması üzerinde çalışarak, en son Merkle kökünü birkaç dakikada bir Bitcoin blok zincirine sabitleyerek kanıtlanmış güvenlik ve değişmezlik sağlar. DeFiChain platformu ayrıca tüm işlemler için benzeri görülmemiş yüksek verim ve zincir üzerinde ve zincir dışında güvenilir merkezi olmayan yönetişim sağlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ontology Gas (ONG) Nedir? Ontology Gas (ONG) Geleceği ve Yorum 2022

DeFiChain (DFI) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Julian Hosp ve U-Zyn Chua
  • Kuruluş Yılı: 2019
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,200,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 510,738,160
  • Piyasa Değeri: ₺ 9,144,767,192,43
  • En Düşük Fiyat: ₺ 15,84
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 97,39
  • Proje Amacı: DeFiChain, merkezi olmayan finans (DeFi) için oluşturulmuş, bankalara benzer finansal hizmetler sunan ve borçlanmadan borç vermeye, yatırımdan para tutmaya kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunan bir platform olarak tasarlanmıştır.

DeFiChain (DFI) Geleceği

Piyasa uzmanlarının projenin geleceğine ilişkin görüşleri de benzer bir tahminde bulunuyor. Son zamanların en önemli DeFi projelerinden biri olması ve kısa vadede istikrarlı bir büyüme göstermesi sayesinde proje 2019’dan Aralık 2021’e kadar önemli bir değer kazanmıştır. 2022 olumsuz geçti.

DeFiChain (DFI) Coin’in uzun vadeli olumlu bir tahmini var. Ancak uzun yıllar olağan dışı fiyat patlamaları beklenmiyor. DeFiChain (DFI) Coin’i satın almadan önce yatırımcılar, piyasa uzmanlarının gelecek tahminlerini dikkate almalıdır. Projenin hedeflerine ulaşması ile yatırımcı kesinlikle çok kazanacaktır. Bu bağlamda DeFiChain (DFI) Coin, yatırımcıların radarında olması gereken alternatif dijital emtialardan biridir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

DeFiChain (DFI) Yorum

Defi dediğimiz olay kısaca merkezi olmayan donanım yani para birimleri ağını ifade ediyor. Emanet, satın alınan ürün cüzdana kilitlenerek yapılır. DFI token’da 1 milyon DFI alırsanız sistemimde hırsız olabilirsiniz diyor. Toplam arz 600 milyon adet iken maksimum arz 1,2 milyar adettir ancak tamamı halka arz edilmemiştir. Defi, 2021 yılı ile birlikte büyüdü. DFI token’da bu pazarda bir yer buluyor.

Uzmanların yorumlarına göre DeFiChain (DFI) Coin, DeFi için çözümler sunan ve finansal hizmetler sunan güçlü bir yatırım aracı haline geldi. Platformun temel özellikleri fiyatına da yansıyor. Proje hedefi tamamlandıktan sonra gelecekte işlem görecek borsaların birçoğunda daha yüksek fiyattan alış ve satış yapmak mümkün olacaktır.

DeFiChain (DFI) Nereden ve Nasıl Alınır?


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu