Dentacoin (DCN) Nedir? Dentacoin (DCN) Geleceği ve Yorum 2022

Dentacoin (DCN) Nedir?

Dentacoin, Ethereum akıllı sözleşmelerinden yararlanan, günümüzün dişçilik endüstrisi için blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir platformdur. Merkezi olmayan bir platform olarak Dentacoin, üçüncü taraflara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve hasta ile diş hekimi arasında doğrudan bir ilişki kurmak için akıllı sözleşmeler kullanır.

Dentacoin, insanların Dentacoin kripto para birimi (DCN token’ları) ile katkılarından dolayı ödüllendirilebileceği küresel bir diş endüstrisi topluluğu oluşturarak dünya çapında diş bakımı kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Dentacoin, dişçilik endüstrisinde devrim yaratmayı ve insanlara ağız hijyenine özen göstermeleri için ilham vermeyi umuyor.

Platform, hastaları ve diş hekimlerini işbirliği yapmaya ve güvene dayalı bir topluluk oluşturmaya teşvik etmek için birkaç blok zinciri tabanlı merkezi olmayan uygulama geliştirdi. Dentacoin, diş endüstrisini hem diş hekimlerine hem de hastalara fayda sağlayacak şekilde geliştirme hedefine ulaşmak için Dentacoin Vakfı tarafından kurulmuştur.

DCN Fonu 2017 yılında kurulmuştur. Şu anda kurucusu GS’dir. Dimitar Dimitrakiev de dahil olmak üzere 15 çekirdek üyeden oluşan bir ekip tarafından yönetilmektedir. Kurucu ortaklar Philipp Grenzebach ve Jeremias Grenzebach’tır. platform, toplam 8 trilyon DCN token’ın ön madenciliğini yaptı. Toplam token’lardan yüzde 40’ı çeşitli ödüller içindir, yüzde 20’si ise token satışları içindir ve geri kalanı pazarlama faaliyetleri, gelecekteki projeler, program ödülleri ve diğer kullanımlar için DCN Vakfı içindir. Dentacoin, 1 Temmuz 2017’de ön satış başlattı ve 1 Ekim 2017’de halka açıldı.

Blok zinciri teknolojisinin merkezi olmayan yapısı, bir aracıya ihtiyaç duymadan hastalar ve diş hekimleri arasında doğrudan etkileşim sağlar. Bu, diş bakımının genel maliyetini azaltır. Ethereum Akıllı Sözleşmesi, DCN platformunun önemli bir bileşenidir. Akıllı sözleşmeler doğası gereği kendi kendine yürütüldüğünden, bu, bir tarafın akıllı sözleşmeleri kontrol etme olasılığını ortadan kaldırır. Bu, güvenli, şeffaf ve özerk bir platformla sonuçlanır.

Bu blok zinciri tabanlı geri bildirim sistemi, uygun hastaların çevrimiçi olarak inceleme yayınlamasına olanak tanır. Platform, diş hekimlerinin hizmetlerini iyileştirmek için kullanılabilecek güncel bilgilere ve araştırma verilerine erişmesini kolaylaştırır.

Veri manipülasyonunu azaltmak için kendi kendini yürüten akıllı sözleşmeleri kullanır. Bu şekilde, herhangi bir potansiyel müşteri, hasta tarafından gönderilen gerçek incelemeleri görebilir. Hastalar, yüksek kaliteli incelemeler için DCN tarafından ödüllendirilir. Bu uygulama, herkes için bir diş bakımı rehberi görevi görür. İnsanların ağız hijyenini korumalarına yardımcı olacak hatırlatıcılar, bildirimler, sesli navigasyon ve talimatlar içerir.

Bireyler ayrıca ağız sağlıkları hakkında bilgiye ihtiyaç duymaları halinde uzman bir diş hekimine de anında ulaşabilirler. Dentacare uygulamasının 3 aylık bir süreç için temel bir planı vardır ve süreci doğru bir şekilde tamamlayan kullanıcılar DCN’de ödüllendirilecektir. DentaVox, insanları dürüst görüşlerini ifade etmeye ve DCN token’ları kazanmaya teşvik eden bir web uygulamasıdır. Bu uygulama, çeşitli sağlık konularında farklı uzunluklarda anketler içerir.

Blockchain teknolojisi, verilerde herhangi bir değişiklik olmamasını sağlayarak araştırmacılara değerli ve şeffaf veriler sunar. Dentacoin, bireyler ve diş hekimleri arasında akıllı bir sigorta sözleşmesi kurar. Her iki taraf da sözleşmede mutabık kalırsa, sözleşme blok zincirinde yürütülür. Sözleşme, herkesin ağız hijyenine dikkat etmesini zorunlu kılmaktadır.

Bunun karşılığında diş hekimi masrafları kendisine ait olmak üzere kaliteli ağız bakımı sağlayacaktır. Akıllı sözleşmede belirtilen koşullar karşılanırsa her iki taraf da DCN’de aylık olarak ödüllendirilir. Blockchain’in tıp endüstrisindeki etkisi, hastanın tıbbi kayıtlarının üçüncü şahısların erişemeyeceği bir yerde olmasını sağlayacaktır. Öte yandan, kayıtlar, ilgili tüm taraflar için şeffaflık ve güvenlik sağlayan blok zincirinde saklanır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   TABOO Token (TABOO) Nedir? TABOO Token (TABOO) Coin Geleceği ve Yorum 2022

DCN token, hastaların ve diş hekimlerinin yararına Ethereum akıllı sözleşmeleriyle desteklenir. Her iki taraf için de sigorta görevi görür. Akıllı sözleşmenin herhangi bir nedenle yürütülememesi durumunda DCN karşı tarafın haklarını koruyacak ve onaylayacaktır. DCN ile çoğu kripto para birimi arasındaki diğer bir fark, DCN token’larının bir işlem dışında nasıl elde edilebileceğidir.

Dentacoin, bireylerin ve diş hekimlerinin akıllı sözleşmenin belirli koşullarını yerine getirerek çeşitli ödüller kazanmalarını sağlar. Platform, insanların aynı anda ödül kazanmalarına ve ağız sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olan birkaç blok zinciri tabanlı uygulama başlattı.

Dentacoin (DCN) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Dimitar Dimitrakiev
 • Yayınlanma Yılı: 2017
 • Blok Zinciri: Ethereum
 • Toplam Arzı: 7,899,848,965,678
 • Dolaşımdaki Arzı: 588.110.000.000
 • Piyasa Değeri: ₺ 17,823,372
 • En Düşük Fiyat: ₺ 0.00002264
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 0.000615
 • Proje Amacı: Dentacoin’in ana hedefi, dünya çapında diş bakımının kalitesini artırmaktır.

Dentacoin (DCN) Geleceği

Gelecek için kesin Dentacoin fiyatını tahmin etmek kolay değil. Kimse geleceği tahmin edemez ve son zamanlarda kripto para fiyatlarının çok değişken olduğunu ve haberlerin bunda büyük bir etkisi olduğunu gördük. Olumlu haberler, güçlü fiyat artışları ve daha az olumlu haberler veya kripto para birimini kötü bir konuma getiren haberler olduğunda Dentacoin fiyatının düştüğünü görüyoruz.

Yakın zamanda Tesla’nın kurucusu Elon Musk kripto ile ilgili bir tweet paylaştığında büyük bir düşüş veya yükseliş tepkisi gördük. Bu, haberleri takip etmenin ve en sevdiğiniz kripto para birimleriyle ilgili en son güncellemelerden haberdar olmanın ne kadar önemli olduğunu gösterir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Dentacoin (DCN) Yorum

Dentacoin’in tam olarak nasıl çalıştığını bilmek için akıllı sözleşmenin ne olduğunu anlamak önemlidir. Dentacoin’in teknik incelemesi, aynı zamanda, Ethereum blok zinciri ağında bireyler arasındaki anlaşmaların çalışılmasına ve iyileştirilmesine izin veren bir “bilgisayar protokolü” olduğunu belirterek, akıllı sözleşmeye ayrıntılı bir genel bakış sunar.

Bu tanım karmaşık görünse de, Dentacoin akıllı sözleşmesini anlamanın kolay bir yolu, onu bir bankadaki çeklerin işlenmesiyle ilişkilendirmektir. Biri imzaladıktan sonra size bir çek veriyorlar, sonra onu halletmek için bankaya gidiyorsunuz, sonra parayı alıyorsunuz. Ancak, banka çeki ancak şartlar yerine getirildiğinde bozdurabilir.

Dentacoin akıllı sözleşmeleri için DCN token’larının size aktarılabilmesi için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekir. Ancak bu durumda, bu koşulları doğrulamak için banka gibi bir aracıya ihtiyacınız yoktur. Ancak kullanıcılar, herhangi bir ETH tabanlı cüzdandaki diğer kullanıcılara DCN token’ları gönderebilir veya talep edebilir. Böylece, ilgili her iki taraf da işlemi gerçekleşmeden önce defterde görebilir.

Dentacoin (DCN) Nereden ve Nasıl Alınır?

Dentacoin (DCN)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:

 • Bybit 
 • CoinTiger
 • HitBTC
 • Uniswap (V3)
 • LATOKEN
 • Mercatox

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu