Deutsche Bank’a Göre Bitcoin Artık Dijital Altın Değil, Dijital Elmas! Peki Neden?

Bloomberg tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, çok uluslu bir Alman yatırım bankası olan Deutsche Bank, Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 28.000 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

Mütevazı iyimser tahminin arkasındaki mantık, hisse senedi piyasasının yıl sonuna kadar kısmen toparlanabileceği yönünde. Deutsche Bank, teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 ile güçlü bir korelasyon nedeniyle, Bitcoin’in ABD hisse senetleriyle birlikte toparlanmasının muhtemel olduğunu söylüyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi bir kez daha 20.000 dolar seviyesinin altına düştü ve şu anda 19.120 dolardan işlem görüyor.

Tom Lee’nin yatırım şirketi Fundstrat geçtiğimiz günlerde en büyük kripto para biriminin fiyatının Haziran ayının en düşük seviyesi olan 17.592 $’ı yeniden test edeceğini tahmin etti.

Deutsche Bank analistleri, Bitcoin’in “dijital altın” olduğu iddialarının artık geçersiz olduğundan, amiral gemisi kripto para birimini elmaslarla karşılaştırmanın daha uygun olacağına inanıyor.

En iyi dijital kripto para, esas olarak pazarlamaya dayanıyor ve bu da onu 1950’lerin sonlarında ikonik reklam kampanyasıyla elmas endüstrisinde devrim yaratmayı başaran Londra merkezli şirket De Beers’a benzetiyor.

Deutsche Bank, Bitcoin taraftarlarının bir ürün yerine bir fikir pazarladığını söylüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD'de Enflasyon Korkuları Geri Dönmeye Başlarken Bitcoin Düşüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu