Devasa Miktarda Bitcoin Borsalardan Taşındı – İşte Ayrıntılar

Son zamanlarda kripto para analisti Ali Martinez, kripto para borsalarından soğuk cüzdanlara akıllara durgunluk veren miktarda Bitcoin’in çekilmesiyle ilgili dikkat çekici bir rapor yayınladı.

CryptoQuant’tan alınan zincir üstü verilere göre, son 48 saat içinde kripto para balinaları, ticaret platformlarından 14.140 BTC’den fazlasını taşıdı. Bu hareket, yaklaşık bir milyar ABD dolarına tekabül ediyor ve Bitcoin’in piyasa değerinde %5,5’lik bir düşüşle aynı zamana denk geliyor.

Raporda, özellikle büyük miktarda Bitcoin taşıyan bir balinanın dikkat çekici hareketi öne çıkıyor. Bu balina, yaklaşık beş buçuk yıl boyunca hareketsiz kaldıktan sonra, Salı günü 8.000 Bitcoin’lik devasa bir miktarı Binance’e aktardı. Bu transfer sırasında Bitcoin’in değeri 535 milyon doları aşıyordu.

Bitcoin fiyatı, bu hafta başından bu yana önemli bir yükseliş kaydetti. Salı gününden itibaren %5,77 oranında artarak 70.000 dolar seviyesine ulaştı. Ancak, saatlik grafikte devasa bir yeşil mum çıktığı görüldükten sonra bu fiyat seviyesi geri çekildi.

ABD’nin Mayıs ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerinin açıklanması, beklenenden düşük gelerek %3,3 olarak ölçüldü. Bu durum, piyasa beklentisi olan %3,4’ün altında kaldı ve Bitcoin’in önemli bir psikolojik fiyat işaretini toparlamasına yardımcı oldu.

Ancak, Bitcoin fiyatı bu büyük yükselişin ardından geri çekilme yaşadı ve şu an 68.273 dolar civarında işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum Fiyatında Düşüş Bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu