Devasa Miktarda Ripple (XRP) Transfer Edilirken, XRP Değer Kaybediyor

Büyük kripto para transferlerini izleyen Whale Alert blok zinciri platformu, beş parça halinde yaklaşık 253 milyon XRP işlemi tespit etti. 80 milyon XRP taşıyan en büyük işlem, son zamanlarda kripto alanındaki etkisini genişleten Sam Bankman-Fried liderliğindeki büyük borsa FTX’ten gönderildi.

Whale Alert tarafından tespit edilen büyük miktarda XRP, bir FTX borsa cüzdanından “anonim” olarak etiketlenen bir adrese taşındı. Ancak XRP odaklı Bithomp analitik platformu tarafından sağlanan veriler, paranın Binance borsasına aktarıldığını gösteriyor. Şu anda bu miktarda XRP kabaca 35.564.493 dolar olarak değerlendiriliyor.

Whale Alert’e göre, yukarıda bahsedilen XRP miktarının geri kalanı toplam 172,3 milyon XRP’dir. Bu kripto, Bitstamp, Bittrex ve saklama hizmeti BitGo gibi çeşitli kripto platformlarının kullanıcıları tarafından aktarıldı.

XRP fiyatı, Ripple Labs’ın mahkemede SEC’e karşı zafer kazanmasının çok uzak olmadığı beklentileriyle son zamanlarda artış gösterdi. Ripple ve rakibi, özet karar için başvuruda bulundu. Buna dayanarak, XRP topluluğu, iki uzun yıl süren yasal mücadelenin ardından favori şirketlerinin galibiyeti üzerine bahis oynamaya başladı. Bu beklentiler üzerine, XRP’nin fiyatı son zamanlarda 0,5 doların üzerinde yerel bir yüksek seviyeye ulaştı. Eski bir ABD kongre adayı olan David Gokhshtein, şirketin davayı kazanması durumunda yalnızca Ripple ve XRP fiyatının fırlayacağına değil, tüm kripto alanının bundan faydalanacağına inanıyor. Bununla birlikte, Ripple başkanı Brad Garlinghouse, iki taraf özet karar için dilekçe verdikten sonra SEC’in yasayı uygulamakla ilgilenmediğini belirtti. Yine de, son 12 gün içinde XRP’nin fiyatı %50 değer kaybetti ve son kazanımlarının neredeyse tamamını sildi. XRP, son 48 saat içinde son kazancının yüzde yirmisini kaybetti ve Ripple lehine bir karar henüz verilmediği için 200 günlük hareketli ortalamasının altına düştü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Jed McCaleb Milyonlarca XRP'yi Nakte Çevirmek İçin Taşıdı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu