DIA (DIA) Coin Nedir? DIA (DIA) Coin Geleceği ve Yorum 2022

DIA (DIA) Coin Nedir?

DIA (Merkezi Olmayan Bilgi Varlığı), finansal kurumlara herhangi bir piyasa veya varlık için değişmez ve doğrulanmış bir piyasa bilgisi kaynağı sağlar. Bu bilgiler şeffaftır, topluluk tarafından kontrol edilir. Proje, verileri ve kehanetleri paylaşmak ve kullanmak için kripto ekonomik teşviklerini kullanıyor.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), geleneksel finansal ürünleri aracı olmadan çalışan güvenilir ve merkezi olmayan protokollere dönüştürür. Bu nedenle, bugün kripto para birimi topluluğunda çok önemli bir konuma sahiptir.

DIA, bilgi almak ve doğrulamak için kripto ekonomik teşviklerini kullanır. Piyasa katılımcıları, finansal ve dijital varlıklar hakkında çeşitli bilgiler sağlayabilir, paylaşabilir ve bunlara erişebilir. İsviçreli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak DIA’nın misyonu, tıpkı Wikipedia gibi daha geniş merkezi bilim ansiklopedileri alanında finansal bilgileri demokratikleştirmektir.

DIA’nın veri kaynakları ve yöntemleri şeffaftır ve herkes tarafından erişilebilirdir. Maker Dao, Synthetix, Ampleforth ve benzerleri gibi DeFi platformları, özellikle Oracle güvenlik açığına karşı savunmasızdır. Bu platformlar, çeşitli finansal ihtiyaçlara hizmet eden bağımsız finansal protokoller olarak kabul edildiğinden, şeffaf ve doğru fiyat kehanetlerine kritik bir şekilde bağlıdırlar.

DeFi platformları, şeffaf ve doğrulanabilir üçüncü taraf çözümlerine geçmek istiyor. Esasen DIA, bu DeFi ihtiyaçlarına benzersiz çözümler sunar. Günümüzde çeşitli ticari faaliyetlerde bulunan kurum, kişi veya kuruluşlar açık kaynaklı ve güvenilir verilerden yararlanmak istemektedir.

Buna fon yöneticileri, tüccarlar, bireysel yatırımcılar ve finans veya kripto para birimi endüstrisinde yer alan hemen hemen herkes dahildir. Dijital varlıklar veya finansal piyasalar hakkında doğru bilgi vermek isteyen herkes DIA platformundan son derece güvenilir bilgiler alabilir.

Bu gruba ait olanlar arasında; kripto para bilgi platformları, finansal haber siteleri, pazar araştırma kurumları ve daha fazlası. Mali denetim ve vergi makamları, güvenilir kararlar almak için güvenilir piyasa verilerine bağlıdır ve bu bilgiler en iyi şekilde DIA platformunda elde edilir.

DIA platformunda henüz yayınlanmayan belirli bir veri seti arayan paydaşlar, halka açık bir bilet gönderebilir ve bu verileri talep etmek için para toplayabilir. Bilgilerin başarılı bir şekilde sunulması ve doğrulanmasından sonra, DIA kimlikleri kullanılarak ücretler ödenir.

Bir veri talebine bağlı olarak, veri sağlayıcılar bir kazıyıcı oluşturur, istenen verileri teslim etmek için API’lere veya zincir verilere bağlanır. Veri analistleri, gönderilen kodu bir katkı mekanizması aracılığıyla doğrular. İnsanlar verilerin sahte olduğundan şüphelenirlerse, buna işaretlerle karşı koyabilirler.

Bir paylaşım oylaması sırasında, DIA topluluğu, kimin doğru çözümü sunduğuna ve bu payla kimin ödüllendirileceğine karar verir. Ayrıca dernek, hataları, hataları, manipülasyon girişimlerini veya güvenlik açıklarını bulmanın yanı sıra platformun genel yapısını ve güvenliğini geliştirmek ve oluşturmak için ödüller sunar.

DIA tarafından denetlenen tüm veriler, değiştirilemeyen açık kaynaklı bir veritabanında saklanır. Bu bilgiler DIA platformunda yayınlanmaktadır. Verilere Oracles (on-chain) veya API (off-chain) aracılığıyla erişilebilir.

DIA platformu, idari izin kullanan bir ekosistemdir. DIA, merkezi olmayan bir DIA token sahipleri ve temsilcileri topluluğu tarafından yönetilmektedir. DIA idari kimlik bilgileri, veri toplamayı etkinleştirmek, bilgileri doğrulamak, dernekle ilgili kararlarda oy kullanmak ve DIA platformunun oluşturulmasını kolaylaştırmak için kullanılabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BNBBack Nedir? BNBBack Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İdari konularda oylama: Önemli DIA konularında oylama. Tüm token sahipleri bu ankete katılabilir ve oy kullanabilir.

Finansal Bilgi Toplama: Bilgi arayanlar belirli bilgi ihtiyaçları için ödeme yapabilir. Belirli veri setlerini elde etmek için sıyırıcı oluşturanlar daha sonra ödüllendirilecektir.

Staking Yoluyla Veri Doğrulama: DIA token’ları, oracle’ları, yöntemleri ve daha fazlasını doğrulamak için stake edilebilir.

Platform Geliştirmeyi Teşvik Edin: DIA platformu, topluluğu ve token sahipleri tarafından genişletilebilir. İstenen herhangi bir özellik token’larla önerilebilir, finanse edilebilir ve oylanabilir.

API’lere ve canlı akışlara erişim: Tüm geçmiş veriler ücretsiz olarak kullanılabilirken, canlı akışlara ve belirli API’lere erişim DIA token’larıyla mümkündür.

Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Paul Claudius
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 200,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 82,300,225
  • Piyasa Değeri: ₺ 581,026,240
  • En Düşük Fiyat: ₺ 5.72
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 44.17
  • Proje Amacı: DIA, akıllı bir finansal sözleşme ekosistemi içindeki açık bir finansal veri ekosistemidir. DIA, veri analistlerini, bilgi üreticilerini ve bilgi kullanıcılarını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

DIA (DIA) Coin Geleceği

DIA token, DIA platformunun orijinal kripto para birimidir. ERC-20 akıllı sözleşmesi ile Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Kullanıcılar veri girişi yapabilir, veri sağlayıcı olarak gelir elde edebilir ve DIA token’ını kullanarak DeFi işlemleri yapabilir.

DIA token’ları, herhangi bir zincirden DIA verilerine erişmek ve entegre etmek için kullanılır. Token, kullanıcılarına staking özelliği sunar. Benzer şekilde, DIA sahipleri token’larını sabit bir süre ile akıllı sözleşmelere kilitler.

Daha sonra, son teslim tarihi geldiğinde ek token ödülleri kazanırlar. Böylece DIA para sahipleri, tokenleri ile platformun yönetimine katılabilirler. Ayrıca teklifte bulunabilirler ve sunulan tekliflere oy verebilirler.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

DIA (DIA) Coin Yorum

Dikkate değer bir altcoin projesi olan DIA coin’in fiyatına ilişkin uzman tavsiyesi, yükseliş fiyatına işaret ediyor.

Analistler, DIA token’larına uzun vadeli yatırım yapmanın çok karlı bir yatırım fırsatı olabileceğini söylüyor. Ancak yatırımcılar, satın almadan önce mevcut eğilimleri de dikkate almalıdır.

DIA Coin hakkındaki yorumlara bakıldığında, bu kripto para biriminin çok popüler olduğu sonucuna varılamaz. Katkıda bulunmakla daha fazla ilgilenen yatırımcılar, DIA Coin hakkında yorum yaptı ve pasif gelir olasılığından bahsetti. Öte yandan DeFi ekosisteminde faydalı bir uygulama yapılırsa DIA ağına getirilerek ödül almanın mümkün olduğunu açıklıyorlar.

DIA (DIA) Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

DIA (DIA) Coin’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu