DigitalNote (XDN) Nedir? DigitalNote (XDN) Geleceği ve Yorum 2022

DigitalNote (XDN) Nedir?

DigitalNote, blok zinciri tarafından kullanılan kripto para birimidir. Onu diğer altcoinlerden ayıran şey gizliliğe verdiği önemdir, Ağ düğümleri arasında anonim ve şifreli mesajların iletimini destekler.

DigitalNote ilk olarak 30 Mayıs 2014’te duckNote olarak piyasaya sürüldü ve bir Bytecoin çatalıdır. Daha sonra Eylül 2014’te DarkNote olarak yeniden adlandırıldı ve ardından Haziran 2015’te DigitalNote olarak yeniden adlandırıldı. XDN adil payını başlattı, bu da XDN için blok zinciri veya ICO olmadığı anlamına geliyor.

Bu, ağdaki başka bir tek düğümün geliştiricisinin haksız yere büyük miktarda kripto para tutma riskini taşımadığı anlamına gelir. XDN, daha fazla güvenlik sağlamak, ağda adaleti teşvik etmek ve gerçek anonimlik sağlamak gibi BTC gibi şirketler tarafından oluşturulan çeşitli blok zinciri teknolojisi protokollerini geliştirmek için geliştirildi.

XDN, ağ konsensüsünü sağlamak ve işlemleri doğrulamak için birleşik bir PoW/PoS mekanizması kullanan birkaç kripto para biriminden biridir. Bu, ağın, blok zinciri ağı tarafından tüketilen kaynakları ve enerjiyi büyük ölçüde azaltan ve çevre üzerindeki zararlı etkileri azaltan madenciler ve hissedarlara bölündüğü anlamına gelir.

Ayrıca madencilerin sistem üzerinde tekelleri olmadığı anlamına gelir. CryptoNight algoritması, XDN’nin geliştirildiği CryptoNote protokolü tarafından kullanılan belleğe bağlı bir özelliktir. Bitcoin’in SHA-256 algoritmasının aksine, uygulamaya özel tümleşik devre (ASIC) madenciliği kurulumlarıyla kötüye kullanılması zordur.

Bu, BTC gibi daha büyük PoW madeni paralarının aksine, adil ve gerçekten merkezi olmayan bir ağı teşvik eder. Ayrıca CPU ve GPU madencilerine benim için adil bir şans verir. Bu, ağın ASIC madencileri tarafından tekelleştirilmesini önler. XDN’de kullanılan CryptoNote teknolojisi ve ilgili protokoller, onu ilk gerçek anonim madeni paralardan biri yapar.

Bu teknoloji, gönderici ve alıcı detaylarının blok zincirinden sızdırılamadığı diğer blok zincirlerinden farklı olarak işlemlerin bağlantısının kesilmesine izin verir. XDN ayrıca, bir bloğun birkaç farklı kullanıcının ortak anahtarlarını içeren karmaşık bir işlemle doğrulandığı ve bloğun kaynak ve işlem bağlamını bulmayı imkansız hale getirdiği halka imzalarını da kullanır, eşit derecede zor ve neredeyse imkansızdır.

Diğer altcoinlerin çoğundan farklı olarak, XDN, kullanıcıları para yatırdıkları için ödüllendirmek için enflasyonist olmayan bir yöntem kullanır ve ödülleri belirlemek için yalnızca stake süresini kullanarak ağ güvenliğini artırır. Anonim şirketler, bir aydan 10 yıla kadar değişebilen fonlarını ne kadar süreyle kilitlediklerine göre ödüllendirilir. Ne kadar çok yığın varsa, ağ saldırılara karşı o kadar korunur.

Bu, madencilerin ağın çoğunluğunu kontrol etmesine izin vermeyerek ağdaki adaleti teşvik eder. Ayrıca blok zinciri ağı tarafından tüketilen kaynakları ve enerjiyi azaltarak çevre üzerindeki zararlı etkiyi de azaltır. Geliştirilmiş XDN algoritması ile ASIC madencileri madencilik güçlerini haksız bir şekilde artıramayacak ve blok zincirinde artık tekel olmayacak ve bu da en fazla bloğun madenciliği ile sonuçlanacak.

XDN blok zinciri ASIC’e dayanıklıdır ve GPU ve CPU madencilerine adil bir şans verir. XDN blok zinciri, herhangi bir işlemle ilişkili gönderme ve alma adreslerini gizlemek için CryptoNote teknolojisini kullanır. Bu, göndericinin veya alıcının veya hatta bir işlemin içeriğinin, yani değerinin genel blok zincirinden belirlenemeyeceği anlamına gelir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balancer (BAL) Nedir? Balancer (BAL) Geleceği ve Yorum 2022

Bu, CryptoNote protokollerini kullanarak işlemleri kontrollü bir şekilde konsolide ederek yapılır. XDN, CryptoNote teknolojisini genişleterek, tamamen güvenli, özel, merkezi olmayan ve eşler arası mesajlaşma sisteminin, gönderen ve hedeflenen alıcı dışında hiç kimsenin mesajın şifresini çözemeyeceği bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Ayrıca, bir işlem tarafından sarılmış mesajın şifresi, alıcı blokla karşılaştığında işlemin içeriğine göre otomatik olarak çözüldüğünden, ön anahtar değişimine gerek yoktur. Bu benzersiz özellik, kullanıcıların bir işleme herhangi bir mesaj eklemesine olanak tanır, bu mesaj daha sonra blok zincirine güvenli bir şekilde gönderilir ve şifrelenir.

Adres gizleme nedeniyle, yorum göndericileri, genel blok zincirini geçen hiç kimse tarafından tanımlanamaz ve kullanıcıların maksimum 10 milyar XDN sınırı olan DigitalNote Blockchain sansürü atlamasına izin vermez, blok süresi sadece 4 dakikadır ve blok ödülü 150 XDN, çok daha hızlı. İstikrarlı, hızlı ve güvenilir bir ağ sağlar. Geliştiricilerin sürekli güncellemeleri ayrıca güncel bir blok zinciri sağlar.

DigitalNote (XDN) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Anonim
 • Yayınlanma Yılı: 2014
 • Blok Zinciri: Blockchain
 • Toplam Arzı: 7.980.000.000
 • Dolaşımdaki Arzı: 10,000,000,000
 • Piyasa Değeri: ₺ 8,239,604
 • En Düşük Fiyat: ₺ 0.0006685
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 0.02636
 • Proje Amacı: DigitalNote (XDN) veya daha önce duckNote ve Dark Note, merkezi olmayan bir özel kripto para birimidir. Merkezi olmayan bir eşler arası ağda düşük işlem ücretleri ile anında şifrelenmiş, gizlilik korumalı mesajlaşma sağlar.

DigitalNote (XDN) Geleceği

Anonim işlemler ve şifreli mesajlaşma gibi XDN tarafından sunulan benzersiz özellikler, fiyatları artırarak gelecekte daha fazla insanı çekebilir. Kripto para birimine yatırım yapmak, doğası gereği değişken doğasına tabi olsa da, XDN’nin benzersiz özellikleri ve sürekli büyümesi, bir yatırım için dikkate değer.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

DigitalNote (XDN) Yorum

XDN ağı, kullanıcılarına gerçek anonimlik sunan birkaç blok zincirinden biridir. İzlenemeyen işlemlere ek olarak, tamamen şifrelenmiş ve anonim işlem yorumları ve mesajları gibi güvenlik özellikleri ile konukların mahremiyetini korumak için şifreli adresler içerir. etkilenen mallar. Bu, işlemlerin ve ilgili adreslerin blok zincirini görebilen herkesin erişebileceği genel blok zincirinde depolandığı diğer altcoinlerin çoğundan farklıdır.

Daha kısa blok süreleri, adil ve eşit fırsat ağı ve gelişmiş güvenlik önlemleri ile sonuçlanan çeşitli blok zinciri teknolojisi güncellemelerine ek olarak, XDN, yetkili kullanıcı gizliliğini artıran ve tamamen anonim işlemlere izin veren güçlü ve yenilikçi özelliklere sahiptir. CryptoNote teknolojisinin kullanımı ve tamamen anonim ve güvenli bir mesajlaşma sistemi gibi diğer özellikler de XDN’yi diğer altcoinlerden ayırıyor.

DigitalNote (XDN) Nereden ve Nasıl Alınır?

DigitalNote (XDN)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:

 • HitBTC
 • Bittrex

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu