Disney Metaverse Yolculuğu İçin Kendini Hazırlıyor

23 Eylül’de Disney kariyer web sitesinde yayınlanan bir iş ilanına göre şirket, NFT‘ler, Metaverse, blok zinciri ve DeFi alanında çalışacak uzman arıyor. Bu ilanın ardından, şirketin yakında Metaverse’e girebileceği iddiaları gündeme geldi. Eğlence şirketi öncelikle “küresel NFT ürünleri için tam ürün döngüsü yasal tavsiye ve desteği” sağlayabilecek ve bunların yalnızca geçerli ABD yasa ve yönetmeliklerine değil, aynı zamanda uluslararası standartlara da uymasını sağlayacak birini arıyor.

Atanan kişinin diğer görevleri arasında “NFT, blok zinciri, üçüncü taraf pazaryeri ve bulut sağlayıcı projeleri için durum tespiti”nin yanı sıra kripto ile ilgili konularda ve dijital para birimleri hakkında düzenli yasal tavsiyelerde bulunmak ve şirketin gelişmekte olan teknolojilerle ilgili çabalarına rehberlik etmek yer alacak.

Kasım 2021’de şirketin dördüncü çeyrek kazançları sırasında CEO Bob Chapek, şirketin Metaverse’de fiziksel ve dijital varlıkları harmanlamaya hazır olduğunu söyledi. Sadece haftalar sonra şirket, Metaverse’de bir tema parkı olasılığını öne süren bir “sanal dünya simülatörü” için bir patent başvurusunda bulundu. Patent başvurularına göre, şirketin Metaverse’e olası girişi, duvarlar ve diğer nesneler gibi yakındaki alanlara kişiselleştirilmiş 3D efektler oluşturmak ve yansıtmak için cep telefonlarını kullanarak tema parklarına gelen ziyaretçileri içerebilir. Patent başvurusu sırasında, “sanal dünya simülatörü” patentini kullanmak için “mevcut planların” olmadığı bildirildi. Ancak en son iş listesi, bunun değişmekte olabileceğini düşündürebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple 'Open Metaverse' İçin Yeni Ortaklık Kuruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu