Dock (Dock) Nedir? Dock (Dock) Geleceği ve Yorum 2022

Dock Nedir?

Dock, kullanıcılara dijital kimlikleri ve kariyer başarıları üzerinde kontrol sağlamaya çalışan ilginç bir projedir.

Şeffaf ve güvenli bir kimlik bilgisi paylaşım ekosistemi oluşturmak için blok zincir teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir değişim protokolüdür. Bunu, kullanıcıların veriler üzerinde tam kontrole sahip olduğu, merkezi olmayan bir LinkedIn sürümü olarak düşünebilirsiniz.

Dock.io platformunda veri paylaşımı basit bir kavramdır. Kullanıcılar istedikleri verileri platforma yükler ve bu verilere kimlerin erişebileceğine karar verir. Platformdaki şirketlere veya uygulamalara bağlanabilirler ve bu ilişkilerin her biri Ethereum blok zincirinde akıllı bir sözleşme ile blok zincirine kaydedilir.

Bu, kullanıcıların verilerini kimin gördüğünü kontrol edebildiği, ancak platformun verilere erişimini kontrol edemediği mevcut merkezi platformlardan ciddi bir farktır. Dock ile kullanıcılar verilerini şifreleme olmadan herkese açık olarak paylaşabilir, böylece platformdaki herkes bunu görebilir. Bu bilgiler kişinin adını, eğitimini, iş geçmişini vb. içerebilir. kullanıcı tarafından hassas kabul edilmeyen veriler gibi.

Veriler yayınlandıktan sonra sonsuza kadar yaşayacağını bilmek çok önemlidir. Genel alan verilerini silmenin bir yolu yoktur. Kullanıcılar ayrıca verilerini gizli tutmak için şifreleyebilir. Veriler varsayılan olarak Dock’ta şifrelenir. Şifrelendikten sonra, verilerin şifresini çözmek için yalnızca kullanıcı şifresini çözebilir veya bir uygulamaya erişim verebilir. Bu, kullanıcı verilerinin tamamen bireysel kullanıcının kontrolü altında kaldığı anlamına gelir.

Projenin merkezi San Francisco, California’da olmasına rağmen, Dock ekibi dünyayı kapsayan 16 üyeden oluşuyor. Çekirdek ekip geçmişte projelerde birlikte çalıştı ve çoğu Remote.com’dan. Project ‘ün CEO’su ve kurucu ortağı, web ve mobil uygulama pazarlamasında 10 yılı aşkın deneyime sahip Dock’a gelen Nick Macario’dur. En son Remote.com’un kurucu ortağı ve CEO’suydu.

Proje’nin diğer kurucu ortağı ve COO’su, aynı zamanda Outsource.com’un kurucu ortağı ve CEO’su olan Elina Cadouri’dir. Pazarlama araştırması alanında 8 yıldan fazla deneyime sahiptir. Dock ayrıca bir dizi geleneksel ve blok zinciri odaklı risk sermayesi fonundan da yatırım aldı.

Bunlar, diğerleri arasında Passport Capital, Digital Asset Fund, Blockwater Capital ve Connect Capital gibi markaları içerir. Bir projenin kabulü ve algılanması söz konusu olduğunda, büyük ve coşkulu bir topluluk şarttır. Bu, özellikle ekosistemin verilerini paylaşmak için bu kullanıcılara güvendiği Dock için geçerlidir. Dock, genellikle bir blok zinciri projesi için iyi bir işaret olan önemli miktarda sosyal medyaya sahiptir. Dock platformundaki Telegram grubunun yaklaşık 25.000 üyesi var.

Dock, blok zinciri teknolojisi devreye girdikçe katlanarak büyüyecek olan kullanıcı veri ekonomisinin şeklinin etkileyici uzun vadeli bir görünümünü alıyor. Platformun başarısı veya başarısızlığı, büyük ortakları ne kadar hızlı çekebileceğine ve büyüyeceğine bağlı olacaktır. Geliştirme cephesinde, platform bir yıldan biraz fazla bir sürede bir milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor.

Bu, kullanıcıların veri paylaşmaya teşvik edilmediği durumlarda oldukça etkileyici bir sayıdır. Veri formatlarının standardizasyon eksikliğinden kaynaklanan riskler de ciddi problemler yaratabilir. Ayrıca Dock’un büyümesini de engelleyebilir. Ancak ekip, kullanıcı tabanı büyüdükçe, veri formatı sorununun pazarın doğal dengesi yoluyla çözüleceğine inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Gulden (NLG) Nedir? Gulden (NLG) Geleceği ve Yorum 2022

Bu olmazsa, kullanıcılar kolaylık eksikliği nedeniyle platformdan ayrılabilir. Ve elbette güvenlik konularını tartışırken her zaman yasal riskler vardır. Dock, platformunun GDPR yönergeleriyle tamamen uyumlu olduğunu söylüyor. Ancak, bu yasal olarak bağlayıcı değildir ve düzenleyiciler, boyutu ve etkisi arttıkça platformla ilgili sorunlarla karşılaşabilir.

Dock Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Nick Lambert
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 802,627,034
  • Piyasa Değeri: ₺ 327,232,752
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.2272
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 2.11
  • Proje Amacı: Dock, ana Dock ağının doğrulama birimi olarak hizmet veren kısımdır. Dock Derneği, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak faaliyet göstermektedir. İşletmeler ve kuruluşlar için anında oluşturulabilecek hızlı ve doğrulanabilir bir kimlik yönetimi ve doğrulama sistemi oluşturur.

Dock Geleceği

Dock, genellikle bir blok zinciri projesi için iyi bir işaret olan önemli bir sosyal takibe sahiptir. Dock platformundaki Telegram grubunun 25.000’e yakın üyesi var ve bu abone sayısı her geçen gün artıyor. DOCK coin pek çok kripto borsasında listelenmese de gelecek vadeden kripto para birimlerinden biridir.

Kripto uzmanına göre Dock, blok zinciri teknolojisi kullanılabilir hale geldikçe katlanarak büyüyecek olan kullanıcı veri ekonomisinin şekline dair etkileyici ve uzun vadeli bir görüş alıyor. Bununla birlikte, platformun başarısı veya başarısızlığı, büyük yatırımcıları ne kadar hızlı çekebileceğine ve büyüyeceğine bağlı olacaktır. Rıhtım ağı da, bir yıldan biraz fazla bir süre içinde bir milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu iddia ederek, olumlu büyüme potansiyeli işaretleri gösteriyor.

Dock Yorum

Dock blok zinciri ağ geliştirici ekibi, geçmişte birçoğu Remote.com’dan taşınan projeler üzerinde birlikte çalıştı. Ayrıca, Dock projesinin CEO’su, web ve mobil uygulama pazarlamasında 10 yılı aşkın deneyime sahip Dock’a gelen Nick Macario’dur. Bu nedenle DOCK coinin gelecek vadeden kripto para birimlerinden biri olduğu iddia ediliyor.

Dock, bir dizi blok zinciri ve geleneksel odaklı risk sermayesi fonlarından yatırım aldığı da fark edildi. Passport Capital, Digital Asset Fund, Blockwater Capital ve Connect Capital gibi markalar Dock ağını destekleyerek bu kripto para birimine olan talebi artırıyor. DOCK coin yatırım topluluğu da çok hevesli ve büyük olduğu için kripto para uzmanları olumlu geribildirim veriyor.

Dock Nereden ve Nasıl Alınır?

Dock’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu