DODO (DODO) Nedir? DODO (DODO) Geleceği ve Yorum 2022

DODO (DODO) Nedir?

DODO, benzersiz bir Aktif Piyasa Oluşturma (PMM) algoritması aracılığıyla doğal piyasa yapıcılardan (AMM) daha iyi likidite ve fiyat istikrarı sağlamayı amaçlayan, Çin merkezli bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü ve zincir üstü likidite sağlayıcısıdır.

PMM Değerleme Mekanizması, varlıklar için son derece doğru piyasa fiyatları toplamak için oracle’ları kullanır. Ardından, likidite sağlayıcı (LP) portföylerini stabilize etmek, indirimleri yumuşatmak ve bir ödül olarak arbitraja izin vererek kesintili kayıpları ortadan kaldırmak için bu fiyatların yakınında yeterli likidite sağlar.

DODO, ihraççıların yalnızca kendi tokenlerini göndermelerini gerektiren DODO İlk Teklifi (IDO) aracılığıyla ücretsiz bir ICO listesiyle yeni kripto projelerine de hizmet vermektedir. DODO akıllı sözleşmesi, Ethereum ağında bir ERC20 token’ı olarak çalışır.

DODO, Ethereum ve Binance Smart Chain’e (BSC) dayalı Proactive Market Maker (PMM) algoritmasını kullanan merkezi olmayan bir borsadır. DODO, benzersiz bir token teklifini destekleyen, kalıcı kayıpları azaltan ve yatırımcılar için kaymayı en aza indiren sermaye açısından verimli likidite havuzlarına sahiptir.

DODO borsası, iki token arasındaki en iyi fiyatı bulmak için farklı likidite kaynaklarını birbirine bağlayan ve karşılaştıran merkezi olmayan bir likidite toplayıcı olan SmartTrade’i de sunuyor. Ayrıca DODO, varlık oranı, likidite derinliği, ücret oranı ve gerçek zamanlı olarak kişiselleştirilebilen ve yapılandırılabilen diğer parametreler gibi yeni varlıkların ihracı için bir likidite havuzu oluşturulmasını engelleyen engelleri ortadan kaldırır.

DODO token, sahiplerine platformda işlem ücreti indirimleri ve Crowdpooling/IDO desteği de sağlayan bir yönetim token’ıdır. DODO token’ları, DODO sadakat programında üyeliğin kanıtı olarak kullanılan devredilemez token’lar olan DODO’ya yatırılabilir.

Dodo, Diane Dai, Radar Bear ve anonim bir geliştirme ekibi tarafından kuruldu ve Ağustos 2020’de resmi olarak piyasaya sürüldü. Ekip, Eylül 2020’de Pantera Capital, Binance tarafından yönetilen her özel satış için 5 milyon dolarlık ek bir finansman turunu tamamladıklarını duyurdu.

Özel satış turunda, diğer büyük risk sermayesi şirketlerinden, kripto borsalarından ve Coinbase Ventures, Galaxy Digital, CMS Holdings ve Alameda Research gibi ticaret şirketlerinden de yatırım çekti.

Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM) algoritması tamamen şirket içinde geliştirilmiştir. Blok zinciri üzerindeki işlemler için ayarlanmış ve optimize edilmiştir ve birçok yenilikçi kullanım durumu ve piyasa oluşturma esnekliği ile oldukça verimli ve sermaye açısından verimli olduğu kanıtlanmıştır.

DODO, Crowdpooling aracılığıyla en düşük maliyetle yeni varlıklar ihraç etme ve çok likit fonlar oluşturma olanağı sunar. Başlangıç ​​fiyatı veya satın alınan token ve token yüzdesi konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. DODO, profesyonel pazarın verimli bir zincir üzerinde büyümesini destekler.

Herhangi bir proje sahibi, piyasa yapıcı veya perakende yatırımcı, ortalama piyasa fiyatı, likidite derinliği ve spread gibi parametreleri ayarlayarak piyasa yapma stratejilerini verimli, esnek ve kapsamlı bir şekilde kontrol edebilir ve uygulayabilir.

DODO’daki bu likidite, diğer zincir üstü akıllı sözleşmelerle de paylaşılabilir ve birleştirilebilir. DODO hem DEX hem de toplayıcıdır. Kendi likidite havuzlarına sahiptir ve ayrıca piyasada mevcut olan iki token arasında alım satımı destekler. DODO token’ı bir iş modeli, üyelik sistemi ve ücret paylaşım mekanizması sağlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Lido DAO (LDO) Nedir? Lido DAO (LDO) Geleceği ve Yorum 2022

DODO, idari işlevlerine ek olarak, sahiplerine işlem ücretlerinde ve İDO katılım ödeneklerinde indirimler sunmaktadır. Sistemin vDODO üyelik kanıtı token’ı, sahiplerine DODO sahiplerinin avantajlarının yanı sıra işlem ücreti temettüleri ve üyelik ödülleri hakkı verir.

DODO (DODO) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Diane Dai
  • Yayınlanma Yılı: 2020
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 110,551,965
  • Piyasa Değeri: ₺ 245,344,162
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1.90
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 35.93
  • Proje Amacı: Çin menşeli bir zincir üstü likidite sağlayıcısı ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olarak ticaret yapan DODO Coin, diğer para birimlerine kıyasla daha iyi fiyat istikrarı ve likidite sağlamayı amaçlamaktadır.Eşsiz aktif piyasa yapıcı (PMM) algoritması ile otomatik piyasa yapıcı (AMM).

DODO (DODO) Geleceği

Yenilikçi ve algoritma tabanlı merkezi olmayan bir ticaret platformu olarak DeFi’nin geleceğinde önemli bir yere sahip olmayı hedefliyor. Önümüzdeki yıllar ve sonrası hedefler, Dodo projesi yol haritasında (DODO) yer almakta ve dikkat çekmektedir.

Projenin Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM) işlevinin önümüzdeki 5-10 yıl içinde daha geniş bir kitleye ulaşması ve merkezi olmayan finansın benimsenmesini etkilemesi bekleniyor. Dodo için birçok yorum var, BTC ile ters orantılı bir ivme de gösteriyor, düşüş trendinde.

Yani bu gözlemlere göre en az 2 ay boyunca düşük sayılar görülmese bile düşük bir değer dengesine ulaşılacaktır. Bu görüşlere gelince, gelecekte gerçekleşmesi pek olası olmasa da, özellikle uzun vadede sabit yatırımcıların süreci kârla tamamlama olasılığı yüksek.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

DODO (DODO) Yorum

Dodo, Çin merkezli bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü ve zincir üzerinde likidite sağlayıcısıdır. Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM) algoritması ile çalışır. PMM tarafından desteklenen merkezi olmayan bir değişim platformu olarak da tanımlanabilir. DODO protokolü akıllı sözleşmesi, Ethereum ağında bir ERC-20 tokenı olarak çalışır.

DODO’nun merkezi olmayan borsa ürün paketi olan SmartTrade, ticaret ve toplama, topluluk/IDO paylaşımı, havuzlama ve madencilik gibi temel işlemleri sağlar. PMM altyapısı ile birlikte Web 3 varlıkları için verimli zincir içi likidite sağlar.

DODO (DODO) Nereden ve Nasıl Alınır?

DODO (DODO)’yu güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu