DOGE Geliştiricileri, Bir Sonraki Dogecoin Core Güncellemesi İçin Hazırlık Yapıyor

Twitter’da “Bluezr” adını kullanan bir Dogecoin geliştiricisi, Dogecoin Core’a bir yükseltme üzerinde çalışıldığına dair ipuçları verdi.

“Bluezr”, Dogecoin’in küçük derleme sistemi yükseltmesi üzerindeki çalışmadan bahsederken, devam eden katkıları, incelemeleri ve geri bildirimleri gösteren bir Github deposunu paylaştı.

Son Dogecoin core versiyonu olan 1.14.6, Temmuz 2022’de yayınlandı ve güvenliği, verimliliği ve kullanıcı arayüzünü iyileştirdi. Dogecoin Core 1.14.6, birkaç güvenlik güncellemesi, mevcut ücret sistemine yapılan değişiklikler ve birçok yeni özellik içeriyordu. Bu versiyonda, tüm Dogecoin ağı katılımcıları için önerilen toz limiti 1 DOGE’dan 0.01 DOGE‘ye indirildi. Cüzdan yedekleme dizinindeki bir düzenlemeyi ve addnode kayıtlarının maksimum sayısına bir sınırlama, “kırıcı değişiklikler” arasında yer aldı.

Dogecoin’in ana geliştiricisi Patrick Lodder, Dogecoin Core için Halborn Security’nin güvenlik açıklamasında belirtilen zafiyetlerin 1.14.6 versiyonunda ele alındığını bildirdi. Mart ayında, bir blockchain güvenlik firması olan Halborn, Dogecoin Core 1.14.5 ve daha eski sürümlerinde kritik zafiyetler açıkladı. Bu zafiyetlerden Bitcoin Blockchain üzerinde geliştirilmiş 280 farklı blockchain yazılımı da etkilendi. Halborn raporunda, sorunun en son yükseltmeyle düzeltildiğini doğruladı.

Yazı yazıldığı sırada, yaklaşan Dogecoin core yükseltmesinin kapsamı mevcut değildi, ancak yükseltmenin, Dogecoin’in güvenliğini ve işlevselliğini artırmak için daha fazla iyileştirmeyle önceki sürümün üzerine inşa edeceği bekleniyor. Son haberlerde, Dogecoin geliştiricisi Inevitable 360, “Shibe Tips” üzerindeki devam eden çalışmayı paylaştı. Bu çalışma, mobil cihazların Dogecoin Cüzdanını anında talep etmesini sağlayan bir Dogecoin Tips URL’si oluştururken, diğer platformlarda bir QR kodu ve kullanıcıların Doge adresini görüntülüyor. “Shibe Tip”, web sitesi iyileştirmeleri gördü ve Doge Adres Doğrulayıcısı eklendi ve açık kaynak olarak dağıtılmaya hazır hale getirildi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Escobar Trump'ı Devirmek İçin Kripto Para Kampanyası Başlattı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu