DOGE Ödemeleri Twitter’a Gelecek mi? Dogecoin, Musk-Twitter Anlaşmasından Sonra İlk 10’a Girdi

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk, 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla sosyal medya sitesi Twitter’ı satın aldı. Kripto topluluğunu heyecanlandıran şey, Elon Musk’ın yakın zamanda Twitter’a Dogecoin ödemeleri ekleyip eklemeyeceği.

Teknoloji milyarderi, Dogecoin’in büyük bir hayranı. Son zamanlarda Musk, Twitter Blue abonelik hizmetlerine Dogecoin ödemesi yapılmasını da önerdi. Artık tüm şirketin sahibi olduğuna göre, bu değişikliği gerçekten getirecek mi?

Gelişmeyle, Dogecoin son 23 saat içinde %29 artarak 0.1604 dolara ulaştı. Böylece bir kez daha ilk on kripto para listesine girdi. Dogecoin, tek bir günde dört sıra atlamayı başararak Avalanche (AVAX), TerraUSD (UST) ve Polkadot (DOT) gibi popüler altcoinleri geride bıraktı. DOGE, gün içinde 0.17 dolarak kadar ulaştı.

Son hamleyle, Dogecoin (DOGE) 2022 kayıplarını büyük ölçüde kapatıyor gibi görünüyor. Hong Kong merkezli kripto yatırım firması Satori Research’ün CEO’su Teong Hng, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Elon, Dogecoin’i açıkça destekledi ve daha önce bu token hakkında olumlu konuştu. “Piyasa, Dogecoin’i bir ödeme sistemi olarak dahil etmesini bekliyor, bu nedenle bu ralli gerçekleşiyor.”

Twitter-Elon Musk-Dogecoin

Gördüğümüz gibi Musk’ın Twitter’ı satın aldığı haberi DOGE hayranlarını heyecanlandırdı. Ocak ayının başlarında Musk, Dogecoin ödemelerinin Tesla ürünlerini satın almasına izin verdi. Ayrıca teknoloji milyarderi, günlük ödemeler ve işlemler için Dogecoin’in Bitcoin’den daha iyi bir konumda olduğuna inanıyor.

Musk’ın DOGE ödemelerini Twitter’a getireceğini iddia etmek için henüz çok erken. Twitter ile ilk hedefi, yanlış bilginin yayılmasını sınırlarken ve kullanıcılar arasında güven inşa ederken ifade özgürlüğünü teşvik etmektir. Elon Musk, Twitter’ı satın alması üzerine şunları söyledi:

“Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var – onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcı topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar SHIB Satın Alırken Shiba Inu, Dogecoin'e Yaklaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu