Dogecoin Balinası 2 Milyar DOGE Transfer Etti, Fiyat Düşüşü mü Geliyor?

Dogecoin, kripto pazarındaki toparlanmanın ortasında Ocak ayında %30’luk bir ralliye tanık oldu. Ancak, son iki gün içinde piyasa genelinde yaşanan satışlar da DOGE fiyatında hafif bir geri çekilmeye yol açtı. Ayrıca, yatırımcılar arasındaki ilginin azalması nedeniyle balinalar meme coin DOGE satıyorlar ve Shibarium Beta sürümünün ortasında en çok dikkati Shiba Inu çekiyor.

Dogecoin Balinası, Milyarlarca DOGE Varlığını Binance’e Taşıdı

Whale Alert’e göre, bir balina 25 Ocak’ta kripto borsası Binance’e 117.53 milyon dolar değerinde 1.400.000.004 Dogecoin (DOGE) tokeni transfer etti.

Balina, beş dakika içinde Binance’ten cüzdanına 82.66 milyon dolar değerinde 985.000.236 DOGE aktardı.

Zincir üstü veriler, balinanın geçen yıl 23 Mayıs’ta 1.400.000.000 DOGE satın aldığını ortaya koydu. O zamandan beri, cüzdan uykuda. Balina, 7 ay sonra aniden aktif hale geldi ve Tesla’nın üç aylık kazançlarının açıklandığı gün DOGE alıp sattı.

Balinalar, son zamanlarda yaşanan keskin piyasa toparlanmasının ardından aktif hale gelirken, Dogecoin hayranı Elon Musk’ın meme para birimini Twitter’a entegre etme konusundaki ilgisizliği, balinaların satış yapmasına neden oldu. Ayrıca, hareketsiz balina işlemleri genellikle fiyatlarda yaklaşmakta olan bir düşüşe işaret eder.

Yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında önemli bir geri çekilme olmadığı için kriptoda pazar çapında bir düşüş bekliyordu.

Dogecoin (DOGE) fiyatı son 24 saatte %4,71 düştü ve şu anda 0,08448 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 0,08245 dolar ve 0,08872 dolar. Ayrıca, son 24 saatte işlem hacminin %7 oranında düşmesi, trader’ların ilgisinin azaldığına işaret ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Justin Sun Önce Meraklandırdı, Sonra Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu