Dogecoin Destekçilerine Kötü Haber: Elon Musk, Twitter’a Kripto Ödemeleri Getirmeyecek!

Elon Musk’ın ekibinin, kullanıcıların hisse senedi alıp satmalarına olanak tanıyan bir araç üzerinde çalıştığına dair söylentiler Twitter (X uygulaması) üzerinde yayılmaya başladı. Bu haber birçok hesap tarafından yayıldı. Ancak, platformun sahibi Elon Musk, bu söylentiyi açıkça yalanladı. Şu anda böyle bir çalışma yapılmadığını belirtti.

Birkaç Twitter kullanıcısı, gelecekte bir kripto alım satım aracının uygulanıp uygulanmayacağını sorduğunda, Musk bu yorumları yanıtsız bıraktı.

Başka bir kullanıcı, Twitter’ı merkezi bir kripto borsasına dönüştürmenin modası geçmiş bir yöntem olduğunu belirtti ve “eşten eşe türünün ötesinde yeni bir model gerekiyor” dedi. Öne çıkan kripto odaklı hesap Crypto Rand, “bu adam zaten etrafta dolanıyor!!!” yorumunu yaptı ve SEC başkanı Gary Gensler’ın bir fotoğrafını ekledi.

Topluluk, Twitter’da DOGE Ödemelerini Bekliyor

Ancak, topluluk hâlâ Musk’ın Twitter’da kripto ödemelerini tanıtmasını bekliyor, özellikle de bunun DOGE olmasını umuyor. Bu yılın Nisan ayında Musk, Twitter logosunu (ünlü mavi kuş) Dogecoin maskotu ile değiştirdi, bu da DOGE fiyatının yaklaşık %10 artmasına neden oldu. Ancak, eski logo yaklaşık bir hafta içinde geri konuldu.

Dogefather Canlı Yayında

Bu haftanın başlarında Elon Musk, Twitter’da canlı videolar ve yayınlar yapma özelliği üzerinde çalışıldığını ima etti. Bugün, Twitter ofisinden canlı yayın yaparak bu özelliği kamuya test etti. Bir saat sonra “Canlı video artık oldukça iyi çalışıyor” diye tweet attı ve başlamak için bir gönderi yaparken “kamera gibi görünen” butona tıklamanın yeterli olduğunu yazdı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Telegram Yatırımcılara 1.2 Milyar Dolar Ödeyecek

Bir Twitter kullanıcısı yorum yaptı: “Dogefather canlı yayında!” Bu, Musk’ın kendisini bu şekilde tanımladığı bir tweetin alıntısıydı, klasik film “Baba”nın başlığını değiştirerek. Bu tweetten ve Elon Musk’ın Saturday Night Live şovundaki çıkışından sonra DOGE, 8 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $0.7376’ya yükseldi. Şu anda Dogecoin, bu seviyenin yaklaşık %90 altında işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu