Dogecoin (DOGE), Fiyat Dönüşü Sinyali Veriyor

Piyasa değeri açısından sekizinci en büyük kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) grafiklerinde bir düşen kama formasyonu tespit edilmiş olup bu, boğa trendinin tersine dönüşünü işaret eden bir gösterge olarak değerlendirilebilir.

Kama formasyonu, bir varlığın fiyatının zaman içinde düşüş eğilimi gösterdiği ve trendin son aşaması öncesinde oluşabilir. Fiyat düşüşünün momentumunu kaybederek alıcıların piyasaya girmesiyle birlikte, fiyat grafiğindeki tepe noktalarının üzerinde ve dip noktalarının altında oluşan trend çizgileri birleşmeye başlar.

Çizgiler birleşmeden önce fiyat üst trend çizgisini kırabilir. Fiyat üst trend çizgisini kırdığında, varlık yukarı doğru bir trende dönme eğilimi gösterebilir. Düşen kama formasyonu, alıcıların düşen fiyatı durdurmak için piyasaya girmeye başladığını gösterdiği için boğa bir gösterge olarak yorumlanır.

Dogecoin fiyatı için neler bekleniyor?

Dogecoin, 3 Nisan’da 0,1048 dolar seviyelerine ulaştıktan sonra istikrarlı bir düşüş eğilimi gösterdi. Yükseliş trendini yeniden başlatma çabaları, 18 Nisan’da 0,095 dolar seviyesinde durdu. Yazı yazıldığı sırada, Dogecoin son 24 saatte %0,51 artışla 0,071 dolardan işlem görüyor.

IntoTheBlock verilerine göre, Dogecoin’in mevcut fiyatının hemen üzerinde ciddi bir dirençle karşı karşıya olduğu görülüyor.

Bunun nedeni, 0,073 ila 0,086 dolar aralığında 586,250 adresin 47,48 milyar Dogecoin satın almasıdır. IntoTheBlock’un Global In/Out of money verileri, en çok Dogecoin satın alınan bölgeyi temsil ediyor.

Teknik grafiklere göre, Dogecoin fiyatı için önemli direnç noktaları, 0,078 dolarlık günlük MA 50 ve 0,081 dolarlık MA 200’dür ve DOGE bu seviyelerin altında 22 Nisan’dan beri işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ApeCoin (APE), Ethereum Balinaları Tarafından En Çok İşlem Gören Token Oldu; İşte Nedeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu