Dogecoin Fiyat Tahmini: Doge Şubat Ayında Yükselecek mi? 1 Dolar Hedefi Ne Zaman Gerçekleşecek?

Dogecoin Şubat Ayı Fiyat Tahmini: Dogecoin (DOGE) Şubat Ayında Yükselecek mi? Dogecoin Şubat Ayında 1 Dolar’a Ulaşabilecek mi? Boğa Habercisi DOGE Yükselişe Devam Edecek mi?

Kripto dünyasının dost canlısı meme coini olan Dogecoin, 2023’ün ilk ayında %29 yükseliş yaşadı. Dogecoin’in popüler olmasındaki en büyük sebep, hem en eski kripto paralardan olmasına rağmen günümüze kadar gelmiş olması, hem de etrafında dönen hayran dalgası ile büyük topluluğudur. Bu kripto para daha çok kişi tarafından benimsendikçe fiyatı da aynı ölçüde yükseliyor.

Dogecoin, 2022’deki kripto kışında güçlü kasırgaya karşılık veren ilk kripto para olmuştur. Elon Musk’ın Twitter’ı resmen satın alarak yeni CEO olmasıyla gelen dedikodular, Dogecoin’in Ekim ayında $0,06’dan $0,125’a kadar yükselmesini sağlamıştır. Bu büyük fiyat değişiminin arkasındaki sebep, Twitter‘ın mavi tik ödeme araçları arasına Dogecoin’i ekleyeceği hakkındaki söylentilerdir.

Dogecoin Şubat Ayında Yükselir mi?

Dogecoin Şubat Ayında Yükselir mi?

DOGE fiyatını en çok etkileyen iki şey, hem Dogecoin ile hem de tüm kripto piyasasıya ilgili son haberler ve piyasa duyarlılığıdır. Elon Musk’ın Dogecoin’i “halkın parası”, kendini de “Dogefather” olarak tanımaması, başta Dogecoin olmak üzere tüm meme tokenların benimsenmesi için destek oldu. Birçok kişi, Elon Musk‘ın DOGE’u Twitter’ın işleyişine bir şekilde entegre edeceğine inanıyor.

Spekülasyonların sürmesi durumunda DOGE fiyatının üç kez aşamadığı $0,09 direnci bu kez kırılacaktır. Dogecoin aynı zamanda bir boğa sezonunun en iyi sinyalcilerindendir. Eğer ayı sezonunun sona erdiği ve bir boğa piyasasının başladığı doğruysa, Şubat ayında DOGE fiyatı $0,10’ı aşmayı başarır.

Dogecoin’e rakip olmak amacıyla Doge Katili takma ismiyle piyasaya giren Shiba Inu’yu önümüzdeki süreçte Shibarium isimli katman 2 protokolü lansmanı ve SHIB: The Metaverse isimli açık dünya oyunu bekliyor. Normalde birbirleri ile rekabet halinde olan bu kripto paraların fiyatları birbirlerinin ekosistem geliştirmelerinden büyük ölçüde etkileniyor. Shiba Inu’nun öncülük edeceği bir yükseliş, Dogecoin fiyatının da olumlu yönde hareketlenmesine sebep olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   DogeCoin Milyoneri Glauber Contessoto, Piyasada Alım İçin İdeal Zamanı Açıkladı

Dogecoin’in Mayıs 2021’de $0,73 fiyatına kadar çıkması, bir sonraki ATH koşusunda $1 fiyatını aşabileceğini gösteriyor. Bunun 2023’te olmaması, olmasına kıyasla daha muhtemel olsa da DOGE fiyatı eninde sonunda bu büyük hedefine ulaşacaktır.

Balinalar Arasında Dogecoin Popüler

Balinalar Arasında Dogecoin Popüler

WhaleStats verileri, Dogecoin’in en büyük balinaların çoğu zaman gündeminde olan bir kripto olduğunu gösteriyor. En büyük balinalar, bir gün içinde milyonlarca dolar değerinde DOGE satın alabiliyor, veya 10 milyonlarca dolarlık DOGE bakiyelerini cüzdandan cüzdana taşıyabiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde ilk 100 BNB Smart Chain balinası arasında en çok satın alınan 10 kripto paradan biri DOGE oldu. En büyük BNB Smart Chain balinaları, 2 gün içinde 500 milyondan fazla Dogecoin taşıdı.

Cüzdanında en çok meme token bulunduran balina, 165 milyon adet DOGE daha satın aldı. Ondan kısa bir süre sonra da başka bir balina, değeri 13 milyon dolardan fazla olan 150 milyon Dogecoin’i hareket ettirdi.

Robinhood, Dogecoin’i Destekleyecek

Robinhood, Dogecoin'i Destekleyecek

Dünyanın en büyük ticaret platformlarından biri olan Robinhood, DOGE’u desteklemek için yoğun bir çaba içinde olduklarını söyledi.

Robinhood platformunda tutulan Dogecoin arzı, tüm Dogecoin arzının yaklaşık %25’ini temsil ediyor. 34,76 milyar DOGE tutan cüzdanda en büyük DOGE sahiplerinin varlıkları yer alıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu