Dogecoin Kurucusu: SEC, Dogecoin’e Karşı Dava Açsaydı Kaybederdi

Dogecoin’in (DOGE) ünlü meme kripto parasını 2013 yılında Jackson Palmer ile birlikte yaratan ve Twitter’da Shibetoshi Nakamoto olarak bilinen Billy Markus, Twitter (X) ve DOGE üzerinden elde ettiği kazançlar hakkında bazı düşüncelerini paylaştı. Ayrıca, SEC’in geçmişte kendisine ve Dogecoin’e dava açmış olması halinde, düzenleyicinin bu davayı kaybedeceğini belirtti.

Twitter Gönderileri Popüler Kripto Yaratmaktan Daha Fazla Para Getiriyor

Markus, X uygulamasının (eski adıyla Twitter), “10 milyar dolarlık bir kripto para yaratma”dan (DOGE’yi kastediyor) şimdiye kadar daha fazla para kazandırmış olduğunu belirtti. Dogecoin, birkaç yıl öncesine kadar şaka kriptosuydu. Ancak Tesla CEO’su Elon Musk’ın dikkatini çekti. Musk, sık sık DOGE’den bahsederek Dogecoin fiyatını tavan yaptırdı. Musk’ın varlık fiyatları üzerindeki etkisi “Elon Musk Etkisi” olarak adlandırıldı.

2021’de Musk, kendisine “DogeFather” diyen bir tweet attı. Bu, Dogecoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.7376 dolara (8 Mayıs 2021) ulaşmasına neden oldu. Şu anda Dogecoin, tarihi zirvenin %90.04 altında, 0.07348 dolardan işlem görüyor.

“SEC, DOGE’ye Karşı Başarılı Olamazdı”

Bir yorumcu, eğer Billy Markus şimdi yeni bir kripto para yaratırsa, SEC ile başı belaya girebileceğini belirtti. Markus, düzenleyicinin 2013’te Dogecoin’i piyasaya sürdüklerinde kendisine ve Jackson Palmer’a dava açmış olsaydı, SEC’in başarılı olamayacağını belirtti. Markus’a göre bunun nedeni, “insanların o zamanlar etiğe gerçekten değer veriyor olmasıydı.”

Son yıllarda Markus’a birçok kez Dogecoin üzerinde çalışıp çalışmadığı ve yeni bir kripto oluşturup oluşturmak isteyip istemediği soruldu. Her iki soruya da “hayır” yanıtını verdi. Markus, kripto ticareti ve kripto yatırımının sadece kumar olduğuna inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   DeFi Protokollerinde Kilitlenen Cardano (ADA) ATH'ye Ulaştı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu