Dogecoin Twitter'da Bitcoin'den Daha Popüler Hale Geldi - BTC MAGAZİN

Dogecoin Twitter’da Bitcoin’den Daha Popüler Hale Geldi

Geçen ay Twitter’daki herkes, Bitcoin hakkında konuştuklarından bile daha fazla Dogecoin hakkında konuştu.

ICO Analytics’in verilerine göre, geçen ay Twitter’da Dogecoin’den diğer tüm kripto para birimlerinden daha fazla bahsedildi. Dogecoin, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i bile geride bıraktı: .

ICO Analytics’e göre Dogecoin, Şubat ayında sosyal medya sitesinde kripto ile ilgili tüm konuların % 10,4’ündeydi. Bitcoin ise % 10,1 ile biraz daha az konuşuldu.

Dogecoin, 2013 yılında maskot olarak bir Shiba Inu köpeği içeren bir “şaka” para birimi olarak kuruldu. Bugün, kripto para biriminin değeri 6,5 milyar doların üzerinde ve ünlüler, rock yıldızları ve teknoloji girişimcileri ve hatta hükümet yetkilileri sosyal medyada Dogecoin’den bahsetti.

Dogecoin’in en büyük hayranlarından biri, geçmişte kendisini Dogecoin’in CEO’su olarak anan Tesla CEO’su Elon Musk.  Musk, Şubat ayında Dogecoin odak noktasıyla bir tweet çılgınlığına girdi ve kripto paranın böyle bir tweet’te aya gideceğini ima etti .

Dogecoin yükselişi Musk ve Twitter ile sınırlı değildi. 2020’de TikTok’ta ilgi odağı haline geldi – hatta birkaç gün süren bir Dogecoin ‘Mücadelesi’ni tetikledi .

Bu tür bir popülerlik, altcoinin fiyatının hızla yükselmesine neden oldu. CoinGecko’ya göre, DOGE Ocak 2020’de 0,002 doların altından geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,083 dolara çıktı.

Bu arada Dogecoin birkaç nedenden ötürü eleştirildi. Tek bir adres, toplam arzının % 27’sinden fazlasını elinde tutuyor ve fiyatlarının yapay olarak şişirilmesi konusunda endişelere yol açıyor. Ayrıca, ağının uzun süredir aktif bir gelişimi yoktu, bu da işlem yapmada bazı sorunlara neden oldu, ancak bu haftanın başlarında yayınlanan yeni bir güncellemeyle bunun düzelmesi umuluyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu