Dubai'nin Yeni Blockchain KYC Platformu Küresel Girişim İçin Kapı Açacak - BTC MAGAZİN

Dubai’nin Yeni Blockchain KYC Platformu Küresel Girişim İçin Kapı Açacak

Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC) ve Mashreq Bank, birlikte lisanslı işletmelerin ve şirketlerin dijital banka hesapları açmasına anında izin verecek daha hızlı ve daha kolay müşteri tanıma (KYC) süreçlerini kolaylaştıracak bir blockchain tabanlı veri paylaşım platformu başlattı. Platformun lansmanının duyurusu 1 Mart’ta bir DIFC blog yazısı ile geldi.

Duyuru ile ilgili resmi bir açıklamaya göre, platform Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli tüm şirketler ve bankalar tarafından kullanılabilecek. Platform, BAE’de iş arayan yeni şirketler için KYC süreçlerini hızlandırmak üzere tasarlandı.

2019 yılının Temmuz ayında bir konsorsiyum oluşturan DIFC ve Mashreq, diğer bankaları ve lisanslama yetkililerini platformun bir parçası olmaya çağırdı.

DIFC Makamı İcra Kurulu Başkanı Arif Amiri, duyuruda “bu girişim finans kurumlarına ve işletmelere operasyonları sorunsuz bir şekilde yürütmek için bir platform sağlıyor” ve “yeni bir büyüme ve genişleme dönemine girerken temel odağımız fintech ve Blockchain’de finansın geleceğini dönüştürmeye yönelik yolumuzda önemli adımlar var” dedi.

2018 yılının Nisan ayında, BAE Hükümeti , “hükümet işlemlerinin yüzde 50’sini [blok zincir platformlarına] 2021’de dönüştürmek” amacıyla Emirates Blockchain Stratejisi 2021’i başlattı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu