Dünya Kripto Para Birimleri İçin Hazır Değil - BTC MAGAZİN

Dünya Kripto Para Birimleri İçin Hazır Değil

Siber güvenlik devi , kısa bir süre önce yaptığı röportajda “kripto para birimleri harika bir fikir, ancak dünya onlar için hazır değil” dedi.

Kaspersky, belki de 100 yıl sonra dünyanın tek bir dijital para birimine sahip olacağına ve tek bir hükümet altında birleşeceğine inandığını belirtti. Girişimci, “Şifreli para birimlerini elde etmek istiyorsak, dünya birleşmiş olmalı. Şu anda, hükümetler onları kontrol etmek isteyecek ”dedi.

Ayrıca, gelecekte, tek bir para biriminin hakimiyetini öngördüğü için, dijital para birimlerinin kullanım için çok az rekabet göreceğini de savundu:

“Bazı diğer kripto para birimleri de mevcut olabilir, ancak küresel ölçekte para birimi birleştirilecek.”

Bitcoin finansal sistemin yerini alamayacak

Kaspersky ayrıca, gelecekteki para birimlerinin dijital olacağına inandığını, ancak “bugünkü Bitcoin (BTC) gibi dijital para birimlerinin mevcut finansal sistemin yerini alamayacağını” iddia etti.

“Bu kripto para birimlerinin dayandığı fikir ve tekniklerden bazıları gelecekteki para birimlerinde küçük değişikliklerle kullanılabilir, ayrıca Blockchain teknolojisini de kullanılır.”

Kaspersky daha önce geçmişte kripto ile ilgili benzer bir görüş ifade etmişti.

Aralık 2015’te yaptığı bir açıklamada, “kripto para biriminin harika bir icat olduğunu” ancak “jeopolitik olarak bu dünyanın henüz onu kullanmaya hazır olmadığını” belirtmişti.

Daha önce bildirildiği gibi, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, geleceğin tek, baskın bir dijital para birimi için potansiyel taşıdığını düşünüyor. Ancak Dorsey, küresel para biriminin Bitcoin olacağını savunmakta.

Sizce Bitcoin gelecekte finansal sistemin yerini alabilecek mi ? Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu