Dünyaca Ünlü Matematikçinin Şirketi GameStop ve Bitcoin ETF’lerine Yatırım Yaptı

Amerikalı matematikçi ve yatırımcı Jim Simons’un kurucusu olduğu Renaissance Technologies, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan son başvuruya göre GameStop (GME) ve spot Bitcoin ETF’lerindeki pozisyonlarını açıkladı.

Renaissance Technologies, GameStop ve Spot Bitcoin ETF’ye Yatırımını Açıkladı

SEC’e yapılan 13F başvurusuna göre Renaissance Technologies, GameStop (GME) hisselerinde pozisyon açtı ve spot Bitcoin ETF’ye yatırım yaptı. Şirket, 12.582 dolar değerinde 1 milyondan fazla GME hissesi satın aldı.

GameStop (GME) hisse senedi fiyatı Çarşamba günü %48’in üzerinde artış göstererek 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 64,83 dolara ulaştı. “Roaring Kitty” olarak bilinen trader Keith Patrick Gill’in neredeyse 3 yıl sonra Twitter’a (X) geri dönmesiyle GME hisse senedi fiyatı son 2 günde %180’in üzerinde artış gösterdi.

Renaissance Technologies ayrıca spot Bitcoin ETF’lerine de yatırım yaptı. Şirket, Fidelity Wise Origin Bitcoin ETF (FBTC), Bitwise Bitcoin ETF (BITB), Ark 21Shares Bitcoin ETF (ARKB), Invesco Galaxy Bitcoin ETF (BTCO) ve Grayscale GBTC’ye toplam 11.939 dolar yatırım yaptı.

Spot Bitcoin ETF’lerine İlgi Yeniden Canlanıyor

Riskten korunma fonu Bracebridge Capital ve Wisconsin Eyaleti Yatırım Kurulu gibi birçok yatırım fonu ve yatırım kurulu, yakın zamanda ABD’deki spot Bitcoin ETF’lerindeki varlıklarını açıkladı. ABD’deki Spot Bitcoin ETF’leri, Pazartesi günü 66 milyon dolarlık net giriş gördü. Fidelity ve Bitwise sırasıyla 38,6 milyon dolar ve 20,3 milyon dolar kaydederken, diğer spot Bitcoin ETF’leri sıfır girişe tanık oldu.

GBTC ayrıca sıfır akışa tanık oldu ve spot Bitcoin ETF’lerinin genel olarak olumluya dönmesiyle önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatının artacağına dair umutlar yeniden canlandı. BTC fiyatı bugün yaklaşık %3 düştü ve fiyat şu anda yeniden 61.000 dolar civarında işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviyeler sırasıyla 61.156 dolar ve 63.422 dolardır. Ancak son 24 saatte işlem hacminin %11 oranında artması, yatırımcılar arasında ilginin arttığına işaret ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatı Tarihinin En Yüksek Haftalık Kapanışını Kaydetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu