eCash (XEC) Nedir? eCash (XEC) Geleceği ve Yorum 2022

eCash (XEC) Nedir?

eCash (XEC), anonim para transferleri için oluşturulmuş elektronik bir platformdur. Bu, kripto para birimi endüstrisinde dikkat çeken projelerden biridir. XEC ilk olarak Dr. Created by David Chaum tarafından geliştirildi. 1990 yılında DigiCash firması tarafından yapılmıştır. Ayrıca, kripto para birimi gibi tasarlanmış bir token’dır. Platform dakika dakika değişen bir yapıya sahip. Kısaca isimsiz para transferleri için oluşturulmuş elektronik bir platformdur. Kullanıcılar arasında doğrudan para yatırma avantajı vardır. XEC platformunun yerel kripto para birimi XEC’dir.

XEC, eskiden BCHA olarak bilinen, şimdi XEC olarak bilinen kripto alanındaki en güvenilir isimlerden birinden türetilmiştir. XEC, efsanevi Milton Friedman’ın vizyonuyla finansal özgürlüğü benzeri görülmemiş bir düzeye taşımayı hedefliyor. Resmi web sitesine göre, eCash’in amacı, dünyadaki herkes tarafından kullanılabilecek sağlam bir para birimi olmaktır. Bu, insan özgürlüğünü ve mutluluğunu büyük ölçüde artıracak bir medeniyet değiştiren teknolojidir.

Yol Haritası, XEC protokolünün üst düzey teknik yönüne ilişkin içgörü sağlar ve farklı mühendislik ekiplerinin projeyi ilerletme ortak hedefi doğrultusunda birlikte çalışmasına olanak tanır. XEC geliştiricileri, kullanıcıların, madencilerin ve tüccarların ihtiyaçlarını karşılayan yüksek kaliteli profesyonel yazılımlar üretir.

Yazılım, kademeli iyileştirmelerle gelişir. Yol haritasında özetlenen optimizasyonlar ve protokol yükseltmeleri, eCash’in büyük ölçüde ölçeklenmesini sağlar. XEC geliştiricileri, kripto para biriminin Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu olmasını istiyor. Ethereum (ETH) ağındaki merkezi olmayan finans (DeFi) işlemlerini desteklemeyi planlıyorlar.

Token sahipleri, platformun DAO’suna katılabilir ve alınan kararlara oy verebilir. Ayrıca tarife belirleme gibi konularda da topluma önerilerde bulunabilirler. XEC token’ı, platformda dApp’ler ve token’lar oluşturmak isteyen kullanıcıların akıllı sözleşmeler yürütmesine olanak tanır. Geliştiriciler, bu sözleşmeleri etkinleştirmek için XEC’de ödeme yapmalıdır.

XEC, çevrimiçi işlemler için yaygın olarak kullanılan bir kripto para birimidir. XEC fikri 1983 yılında bilgisayar bilimcisi Dr. David Chaum’un mahremiyet konusunda endişe duyması ve insanların anonim olarak para gönderip almasına izin verecek bir sistem istediği zaman ortaya çıktı. Bu, İnternet’in yayılmasından ve birçok kamu hizmetinin ortaya çıkmasından önce geldi.

XEC kripto para birimi, Bitcoin’den türetilen yeni bir kripto para birimidir. XEC platformu, sabit tedarik ve yarıya indirme planları dahil olmak üzere Bitcoin protokolünün temel teknolojilerinin üzerine inşa edilmiştir. eCash yönetişim protokolü, ProofofStake konsensüs mekanizması altında modern ve güvenli olurken, kullanıcılara coinleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için uygulandı. XEC ekosisteminin temel amacı, güvenli, basit ve evrensel bir ödeme hizmeti sunmaktır. Yerel XEC token’ı bu amaç için kullanılır.

XEC coin Amaury Sechet tarafından geliştirilmiştir. XEC token 15 Kasım 2020’de piyasaya sürüldü. XEC, XEC anlamına gelir ve Bitcoin’in güvenilir adından türetilmiştir. XEC adı proje için çok şey ifade ediyor. XEC kripto projesi, herkesin günlük hayatında kullanabileceği sağlam para yaratmaya odaklanmıştır. eCash’i alışveriş yapmak veya bilgilerinizi blok zincirinde depolamak için kullansanız da, XEC kripto para projesi medeniyetimizde devrim yaratma potansiyeline sahiptir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   zk-Snarks Nedir? Sıfır Bilgi Kanıtlarının Yeni Kullanım Durumu

eCash (XEC) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Dr. David Chaum
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 21,000,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 19,091.420,000,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 11,722,623,888,35
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,00030
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0,010
  • Proje Amacı: XEC, kripto para birimi gibi tasarlanmış bir token’dır. Dakika dakika değişen bir yapıya sahiptir. E-posta yoluyla paraya çevrilebilme ve paraya çevrilebilme özelliği ile oldukça popülerdir. İnsanların doğrudan para göndermesini sağlar.

eCash (XEC) Geleceği

Bu bağlamda XEC coin’in temel amacı paraya erişimi demokratikleştirmek ve herkesin paraya erişimini kolaylaştırmaktır. Banka hesabı gerektirmeyen ve düşük ücretleri olan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. eCash web sitesi, eCash’in insan özgürlüğünü ve mutluluğunu artıracak medeniyet değiştiren bir teknoloji olduğunu iddia ediyor.

eCash (XEC) Yorum

XEC coin yorumunda değinilmesi gereken en önemli nokta Bitcoin ile benzerlikleridir. XEC, Bitcoin çatalıdır ve Bitcoin protokolüyle aynı ilkeleri kullanır. Yarılanma programı ve sabit tedarik, onu daha güvenli hale getiriyor. XEC platformu, Bitcoin ABC kripto para birimi projesinin bir uzantısıdır ve yerel para birimi token’ı olarak XEC’yi kullanır.

eCash’in amacı paraya erişimi demokratikleştirmektir. Dijital para birimiyle aynı amaca hizmet eder, ancak değişmez ve sınırlı bir ömre sahiptir. Bu nedenle, XEC uzun vadeli yatırımcılar için cazip bir seçenektir. eCash’in sizin için doğru olup olmadığından emin değilseniz, düşünmek için zaman ayırmalısınız.

Bu bağlamda, eCash’in temel amacı, para harcamak için uygun bir yol sağlamaktır. Amacı, fiat para birimleri kadar kripto para birimleri kadar güvenli ve güvenli olmaktır. eCash’in bir bankacılık sistemi olmamasına rağmen, kör imzalara dayanmaktadır. XEC sistemi kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır. XEC, kişisel bilgilerinizi saklamak yerine sadece birkaç tıklamayla ödeme gönderip almanıza olanak tanır.

eCash (XEC) Nereden ve Nasıl Alınır?

eCash (XEC)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu