Edward Snowden, Bitcoin Piyasası İçin Tahminde Bulundu

Tanınmış teknik uzman ve eski CIA çalışanı Edward Snowden, kripto para endüstrisi hakkındaki görüşlerini paylaştı, ancak neden bahsettiği hakkında hiçbir fikri olmadığı ve bunu finansal tavsiye olarak görmemeleri gerektiği konusunda takipçilerini uyardı.

Snowden, piyasanın biraz geri çekileceğini ve daha önce gördüğümüz fiyat seviyelerine ulaşacağını düşünüyor. Ancak tahmini yalnızca Bitcoin’e ve fiyat performansına bağlı değil.

Snowden, FTX çöküşünden sonra endüstrinin güvenli DEX’lere geçmesi gerektiğine inanıyor.

Neden DEX?

Merkezi olmayan borsalar, merkezi borsalara alternatiftir ve üçüncü taraf olmadan tamamen akıllı sözleşmelerle yönetilir. Rezervleri hiçbir zaman kullanıcıların mevduatlarının altına inmediği için orijinal durumundaki DEX, FTX’inkine benzer sorunlarla karşılaşmaz.

Ancak, DEX kullanıcıları, CEX’in yapısının engellediği belirli riskleri tolere etmek zorundadır. Teknik olarak DEX hesabınız, çeşitli fiyat oracle’larına bağlanan ve diğer cüzdanlarla değiş tokuşa izin veren çok paralı bir cüzdandan başka bir şey değildir. Hesabınızı unutursanız veya erişiminizi kaybederseniz, hiçbir üçüncü şahıs size yeni bir şifre sağlayamayacağı için hesabınız sonsuza kadar silinecektir.

Düzenleme, DEX yatırımcılarının göz önünde bulundurması gereken bir başka faktördür. Denetlenmemiş merkezi olmayan borsaların bir dizi hack’lenmesi ve hilesi nedeniyle, Avrupalı ​​ve ABD’li düzenleyiciler sektöre baskı uygulayarak çoğu DEX’in işlevselliğini sınırlandırdı ve kullanıcılarının belirli yargı alanlarında sonuçlarla yüzleşmesine neden oldu.

2020’de Edward Snowden, onu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a sürükleyen ilk kripto para birimi Bitcoin‘in yaklaşmakta olan rallisini tahmin etmişti. Ancak Snowden, finansal eğitiminin sıfır olduğunu ve insanların onun düşüncelerini gerçekten ciddi bir tahmin veya analiz olarak görmemesi gerektiğini belirtti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Aşırı Açgözlülük Bitcoin Piyasasına Geri Döndü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu