Efsanevi Yatırımcı Jim Rogers Hangi Şartla Bitcoin Satın Alacağını Açıkladı!

Yakın tarihli bir röportajda Amerikalı yatırımcı Jim Rogers, gelecekte hangi fiyatlarla işlem görürlerse görsünler kripto para birimleri satın almaya istekli olmayacağını söyledi.

Yine de, Rogers böyle bir yatırım için kapıyı açık bırakmış gibi görünüyor. Avrupa Birliği’nin resmi para birimi olarak kabul etmesi durumunda Bitcoin satın almayı düşüneceğini iddia ediyor. Kripto para biriminin hükümetler tarafından desteklenmesini istiyor. Rogers, Bitcoin’in spekülasyon için “harika” olduğunu iddia ederken, nihayetinde bir para birimi olarak başarısız olacağına inanıyor. Hükümetlerin para üzerindeki tekellerini kaybetmeyeceklerini tahmin ediyor. Yatırımcı bu tür yorumlarla milyarder Ray Dalio’nun görüşlerini tekrarlamış oldu. Mayıs ayındaki bir röportajda Rogers, on yıl önce sadece dolar karşılığında işlem gören Bitcoin’i devretme kararından pişman olduğunu söyledi. Bazıları, Soros Fon Yönetimi’nin kurucu ortağının fikrini değiştirdiğini varsayıyordu. Ancak Rogers, yakın tarihli bir röportajda Bitcoin’e karşı oldukça şüpheci olduğunu açıkça belirtti.

Bundan önce, Bitcoin’in gerçek para değil, sadece kumar için bir araç olduğunu iddia etti. 2020’de, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin hayatta kalmasına izin vermeyeceği için en iyi kripto para biriminin fiyatının sonunda sıfıra gideceğini tahmin etti. Rogers, Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine dokunmak istemeyen tek önde gelen yatırımcı değil. Bu yılın başlarında, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett, dolaşımdaki tüm Bitcoin’ler 25 $ gibi düşük bir fiyata satılsa bile satın almayacağını söyledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin, 2022'den Önce 100.000 Dolar Olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu