Ekonomist: Bitcoin Ticareti Yasa Dışı Kumar Kabul Edilebilir - BTC MAGAZİN

Ekonomist: Bitcoin Ticareti Yasa Dışı Kumar Kabul Edilebilir

Ekonomist dergisi tarafından yayınlanan bir makaleye göre, İngiltere finansal düzenleyici kurumu FCA , Bitcoin ticaret piyasasını kumar olarak düzenlemeyi düşünüyor olabilir.

” Mali Davranış Otoritesi ( FCA ), perakende yatırımcılara kripto türevlerinin satışına yönelik kapsamlı yasak teklif ediyor. 3 Ekim’de bir istişare sona erdi. Karar 2020 başlarında bekleniyor.”

Ekonomist

FCA, amatör yatırımcıların finansal türevleri anlamadıklarından dolayı başarısız olduklarını söyledi. Ayrıca İngiltere’deki yatırımcıların / tüccarların, kripto türevlerinde 2017 ortasından 2018’in sonuna kadar toplam 371 milyon £ zarar verdiği ve net karın yaklaşık 25,5 milyon sterlin olduğu ancak bu karın çoğunlukla en büyük yatırımcılar tarafından yakalandığı tahmin ediliyor.

BitMex gibi borsalarda işlem yapıyorsanız ve İngiltere merkezli iseniz, yolda bir yasa değişikliği olabilir. Aynı şey yakın zamanda ikili opsiyonlarda da kayıplarla ilgili birçok şikayet yapıldıktan sonra yaşandı. AB makamları, insanları İkili opsiyon alım satım işleminden men etti ve birçok firma bu teklifleri kapattı veya durdurdu. Bu benzer bir şey olabilir veya Bitcoin ticareti kumar komisyonuna devredilebilir. Bu iddianın ekonomist dergisine ait olduğu da unutulmamalı !

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu