Elon Musk Açıkladı: Oğlu ‘Lil X’ Hala Dogecoin Sahibi

Tesla CEO’su Elon Musk, oğlu ‘lil X’ olarak da bilinen X Æ A-Xii’nin hâlâ Dogecoin (DOGE) sahibi olduğunu doğrulayarak kripto para topluluğunu sevindirdi.

Bu doğrulama, Dogecoin grafik tasarımcısı “dogedesigner” tarafından yapılan ve ‘lil X’in küçük bir çocuk olduğunu ve varlıklarını hiç satmadığını belirten şakacı bir tweet’e yanıt olarak geldi.

Dogedesigner, “X yeni yürümeye başlayan bir para biriktirici. Bir kez bile sat demedi” şeklinde tweet atarken, Musk bu tweet’e kahkaha emojisi ile yanıt verdi. Bu neşeli etkileşim, kripto topluluğu arasında hızla dikkat çekti ve olumlu tepkiler aldı.

Bu etkileşim, sosyal medya platformu X’te (eski Twitter) bir tepki dalgasına neden oldu; bir kullanıcı, Musk’ın 10 Şubat 2021’de “Lil X için bir miktar Dogecoin aldım, böylece o bir yürümeye başlayan çocuk hodler olabilir.” şeklindeki tweet’ine atıfta bulundu. Başka bir kullanıcı ise “Kaç Doge X’i var?” diye sordu.

Dogecoin topluluğu, Musk’un tweet’lerinden uzun süredir etkileniyor ve genellikle onun açıklamaları sonrası piyasada hızlı bir tepki gözlemleniyor. Musk, Dogecoin’in güçlü bir destekçisi olarak biliniyor ve kendisini “Dogefather” olarak tanımlıyor. Ayrıca, bazı Tesla ürünlerinin ödemesinin Dogecoin ile yapılmasına izin verdiğini belirtmişti.

Mayıs ayında, Dogecoin’in maskotu olan köpek Kabosu’nun vefatıyla ilgili Musk’ın attığı tweet, kısa süre sonra Dogecoin fiyatında bir yükselişe neden olmuştu.

Yazının yazıldığı sırada Dogecoin fiyatı son 24 saatte %2,1 artışla 0,1248 dolara işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   PayPal Hisseleri Yeni Zirveye Ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu