Elon Musk: Mümkün Olan Her Yerde Dogecoin’i Destekleyeceğim

Tesla CEO’su Elon Musk, The Boring Company’nin artık bir yolculuk için ödeme olarak Dogecoin‘i kabul ettiği haberine cevap olarak “mümkün olan her yerde Doge’u desteklemeye” devam edeceğini söyledi.

Elon Musk, Nisan 2019’da meme coin’in en sevdiği kripto para birimi olduğunu belirttiğinden beri Dogecoin’in destekçisi oldu. O zamandan beri Dogecoin’in güçlü bir destekçisi oldu ve SpaceX’in “gerçek aya gerçek bir Dogecoin” koymasından çocuklarıyla meme coin madenciliğine kadar her şeyi tweetledi.

Musk’ın “Saturday Night Live” programına çıkmasından önceki haftalarda Dogecoin, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bugün, SpaceX CEO’su hala Dogecoin’in ateşli bir destekçisi.

Daha önce Elon Musk, Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini belirtti ve bunun için benzersiz bir neden verdi:

“Sadece o kadar zengin olmayan birçok insan tanıyorum, bilirsiniz, beni satın almaya ve desteklemeye teşvik etti. Dogecoin. O insanlara cevap veriyorum.”

Geçen ay, Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus, insanların “onu bir şey için kullanmalarını” istediğini tweetledi ve Elon Musk, “Tesla ve SpaceX ürünleri, belki daha ileride” yanıtını verdi.

Yakın tarihli bir röportajda Musk, SpaceX’in yakında Tesla’nın yaptığı gibi Dogecoin‘i ödeme olarak kabul edebileceğini belirtti.

Elon Musk’ın şirketi Boring Company, artık müşterilerin Las Vegas transit sistemi olan Dogecoin on the Loop ile yolculuk için ödeme yapmalarına izin veriyor. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin Balinası Yıllar Sonra Harekete Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu