Elon Musk, Twitter’a Yeni CEO Arıyor

Twitter’ın şu anki sahibi ve CEO’su Elon Musk, sosyal medya şirketinde yerini dolduracak birini arıyor. Bu, Musk’ın bir Twitter anketi yayınlamasının ardından geldi ve insanlara firmayı yönetmeye devam etmesi mi yoksa görevinden istifa etmesi mi gerektiğini düşündüklerini sordu.

Elon Twitter Kararına Uyuyor

Viral Twitter anketinde 17 milyondan fazla kişinin oy kullanmasıyla birlikte, nihai sonuçlar, seçmenlerin %57,5’inin Musk’ın istifa etmesi gerektiğini kabul etmesiyle geldi.

Şirketi bu yılın Ekim ayında 44 milyar dolara satın alan Musk, daha önce CEO olarak görevinin geçici olacağını açıklamıştı. Musk, “Twitter’daki zamanımı azaltmayı ve zaman içinde Twitter’ı yönetecek başka birini bulmayı umuyorum” demişti.

Ancak Musk daha sonra bir tweet’te sosyal medya devinde potansiyel bir halef bulamadığını söyledi.

Sorun bir CEO bulmak değil, sorun Twitter’ı ayakta tutabilecek bir CEO bulmak.

Elon Musk

Birçoğu, genellikle kötü niyetli botlar ve birden fazla oy kullanan gerçek olmayan hesaplarla dolu olan Twitter anketlerinin meşruiyeti hakkında sorular sorsa da, Elon yeni bir CEO bulma konusunda kararlı görünüyor.

Elon ve ekibinin, Twitter anketi yayınlanmadan önce bile yeni bir CEO arayışına girdiğine dair raporlar da ortaya çıktı.

Musk’ın Twitter’ı devralması çalkantılı oldu; onun yönetimi altında, önemli personel işten çıkarmaları, ırkçı nefret söyleminde iddia edilen bir artış, reklam verenlerin Twitter‘ı boykot etmesi veya reklam bütçelerini önemli ölçüde kısması ve ayrıca daha önce yasaklanmış hesapları eski durumuna döndürmek gibi olaylar yaşandı.

Son olarak, Twitter’da işini kaybeden kadınlar, toplu işten çıkarmaların özellikle kadın çalışanları hedef aldığı iddiasıyla federal mahkemede milyarder Elon Musk‘a dava açıyor.

Her ikisi de daha önce sosyal medya devi için çalışan Carolina Bernal Strifling ve Willow Wren Turkal, benzer durumdaki diğer kadın çalışanlar adına toplu dava açtı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ERC20 Tabanlı Projeler Bitcoin Dalgalanmalarına Rağmen Yüksek Etkinlik Gösterdi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu