Elon Musk Twitter’ın Yeni CEO’su Oldu, Platforma Büyük Değişiklikler Geliyor

Elon Musk, Twitter ile anlaşmasını tamamladı. Twitter CEO’su Parag Aggarwal’ın ayrılmasıyla, raporlar Elon Musk’ın yeni CEO olacağını ortaya koyuyor. Elon Musk, ilk eylemi olarak daha önce şirket tarafından çıkarılan yasakları tersine çevirecek.

Uzmanlara göre, Trump’ın Twitter’ı eski durumuna döndürme olasılığı her zamankinden daha fazla.

Musk ayrıca Twitter CFO’su Ned Segal’i ve hukuk politikası başkanı Vijaya Gadde’yi görevden aldı.

Elon Musk, Twitter Genel Merkezinde Büyük Değişiklikler Yapıyor

Elon Musk dönemi Twitter’da başladığında, gezegendeki en zengin adam planlarının çoğunu açıkladı. İlk kararı, platformlardan ömür boyu yasakların kaldırıldığını duyurmak oldu. Eski Başkan Donald Trump’ın yasağının kaldırılmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Musk daha önce Donald Trump’ın yasağını kaldıracağını belirtmişti. Trump’tan Musk’ı tebrik ettiği iddia edilen bir açıklama sosyal medyada viral oldu. Ancak haberin yalan olduğu ortaya çıktı.

Musk, Twitter’ı daha az kısıtlayıcı bir platform haline getirmek istediğini söyledi. Twitter’ın aşırı sol ve aşırı sağ gruplar arasında bölündüğünü iddia etti.

Ayrıca sosyal medya platformunu rahatsız eden bot sorununu çözmeyi planlıyor. Musk ayrıca Twitter’ı açık kaynak haline getireceğini ve algoritmasını herkese açık hale getireceğini iddia etti. Raporlar ayrıca Tesla mühendislerinin Twitter kaynak koduna bir göz attığını da vurguluyor. Bazı raporlar, Twitter çalışanlarının kod tabanlarından kilitlendiğini ve kod tabanlarında herhangi bir değişiklik yapamadıklarını ortaya koyuyor.

Büyük platform kullanıcılarının çoğu, değişiklikleri getirdiği için Elon Musk’a teşekkür ediyor. Twitter’ın hissesi Cuma günü borsada işlem görmeyecek. Ancak hisse fiyatı, Musk’ın sunduğu hisse başına 54.20$’a oldukça yakın. Şu anda 53.70 dolardan işlem görüyor.

Binance, Twitter Anlaşmasına Katkı Sağlıyor

Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhou, Elon Musk – Twitter anlaşmasına 500 milyon dolar katkıda bulunduğunu açıkladı. Binance, bu anlaşmaya katkıda bulunan ilk kripto şirketi oldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tüm Parasını Kriptoda Kaybeden Emlakçı İntihar Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu