En Eski İsviçre Bankalarından Biri Artık Zengin Müşterilerine Bitcoin Sunacak

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, İsviçre’nin en eski bankacılık kurumlarından biri olan varlık yöneticisi Julius Baer, ​​şirketin varlıklı müşterilerine Bitcoin sunacak.

Julius Baer kriptoya giriyor

Zürih’te bulunan şirket, zengin müşterilerine kriptoya yatırım yapmaları veya ticaret yapmaları için çeşitli pilot programlar başlattı. Şirketin başkanı Philipp Rickenbacher, kripto para piyasasındaki mevcut kargaşanın, dotcom balonunun 30 yıl önce patladığı zamana kıyasla bir dönüm noktası olabileceğine inanıyor.

O zamanlar, bundan sonra insanlık için hayatı değiştiren yeni bir sektörün ortaya çıktığını belirtti. Aynısı, 90’ların sonlarında İnternet şirketleriyle aynı potansiyele sahip oldukları için kripto ve DeFi sektörlerinde de gerçekleşebileceğine inanıyor.

Zürih merkezli bir başka büyük finans kuruluşu olan Baer’in aksine, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan UBS Group AG, dijital varlıklardan uzak durmayı tercih ediyor ve onları “spekülatif” olarak nitelendiriyor.

CEO’ları Ralph Hamers, bankanın müşterilerinin “spekülatif varlık sınıfı” ile ilgilenmediğini ve bankanın spekülasyon konusunda tavsiyede bulunmadığını söyledi. Ayrıca, bankanın baş yatırım ofisine göre kripto, enflasyondan korunma veya portföyünü çeşitlendirmenin bir yolu olarak başarılı olamadı.

Julius Baer, ​​müşterileri için mevcut kripto teklifinin yanı sıra, İsviçre’de tam düzenlemeye tabi iki kripto bankasından biri olan SEBA Crypto AG’ye de yatırım yaptı.

Baer kendi kripto/DLT/DeFi araştırmasını oluşturmayı planlıyor

Şirket, kripto para birimleri, blok zinciri veya merkezi olmayan finans (DeFi) ürünleriyle ilgilenen müşteriler için kendi araştırma grubunu kurmayı planlıyor.

Bu programlar, kripto ticareti, token rezervasyonu ve uyumluluğu test etmek ve öğrenmekle ilgili olacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yatırımcıları Varlıklarını Artırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu