En İyi 8 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu

Teknoloji ve finansın kesiştiği noktada, yapay zeka tabanlı en etkili 8 kripto ticaret botunu keşfedin.

Yapay zekanın gücünü kripto ticaretinde keşfedin! Bu kapsamlı rehber, kullanabileceğiniz en iyi 8 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu’nu inceliyor. Her botun özelliklerini, avantajlarını ve nasıl optimize edilebileceğini detaylı bir şekilde öğrenin. Başarılı bir kripto yatırımcısı olmak için gerekli araçları keşfedin!

Kripto para ticareti yaparak başarılı olmak ve kâr elde etmek boğa sezonları haricinde çok zordur. Fiyatların her günün her dakikasında çılgınca dalgalandığı bir ortamda, yüksek maliyetli hatalar yapabiliriz. Yapay zeka kripto ticaret botları burada devreye girer. Büyük miktardaki piyasa verilerini analiz edebilen ve günün her saatinde sizin adınıza alım satım gerçekleştirebilen akıllı otomatik ticaret asistanları olan bu botlar, kâr elde etmenize olanak sağlar.

Bu makalede, şu anda mevcut olan en iyi yapay zeka kripto ticaret botlarından 8 tanesine derinlemesine bakacağız ve her birini benzersiz kılan şeyin ne olduğunu keşfedeceğiz. İsterseniz ticaret hedeflerinize ve risk toleransınıza bağlı olarak hangi botları kullanmanın en uygun olabileceği hakkında fikir edinebileceksiniz. Hiçbir bot kârı garanti edemezken, yetenekli bir yapay zeka botundan yararlanmak olasılıkları lehinize çevirmenize yardımcı olabilir.

 

1. 3Commas

En İyi 8 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu 2

Piyasadaki en tam özellikli ve özelleştirilebilir ticaret botlarından biri 3Commas’tır. Bu açık kaynaklı platform, hem kripto hem de geleneksel piyasalar için çok çeşitli önceden programlanmış ticaret stratejileri sunar. Stratejiler arasında grid trading, trailing stops ve birkaç benzersiz 3Commas özel botu yer alır. Onlarca borsadaki kripto ticaret çiftleri desteklenmektedir.

3Commas’ı diğerlerinden ayıran şey, özel algoritmik stratejilerin geçmiş tarihe doğru test edilmesini, hassaslaştırılmasını ve dağıtılmasını nispeten basit hale getiren geliştirici dostu arayüzüdür. İleri düzey kullanıcılar kendi ticaret sinyallerini ve göstergelerini sıfırdan kodlayabilirler. Sezgisel bir web ve mobil kontrol paneli, gerçek zamanlı denetim sağlar. Aylık hacme bağlı olarak işlem başına %0,06 – %0,1 oranında ücretler oldukça makuldür. Gerçek bota geçmeden önce $30 sahte fonla 7 gün boyunca risksiz olarak deneyebilirsiniz.

 

2. Cryptohopper

En İyi 8 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu 3

Adından da anlaşılacağı gibi Cryptohopper, “çevikliğiyle” gurur duyuyor; sürekli olarak piyasaları tarıyor ve birden fazla borsada hızlı ticaret yapıyor. HODL stratejilerinden riskli günlük ticaret yaklaşımlarına kadar her şeyi kapsayan, geliştirme ekibi tarafından optimize edilmiş onlarca strateji önceden yüklenmiş olarak gelir. Sinyaller, özel teknik göstergelerin yanı sıra popüler kripto influencer’larından gelen haber girdilerine dayanmaktadır.

Kullanım kolaylığı Cryptohopper’ın güçlü özelliğidir. Grafik üzerinde işaretleyip tıklama arayüzü sayesinde bot kurulumu ve konfigürasyonu basittir. Telefon uygulamaları erişilebilirliği daha da artırır. Her şey dahil hizmet için işlem başına %0,05 veya aylık $10 tutarındaki ücretler uygundur. Geriye dönük test araçları ve sınırsız deneme fonu ticareti, gerçeğe geçmeden önce strateji testini çok basitleştiriyor getiriyor. 7/24 müşteri desteği de kripto bot alanında büyük bir fark yaratıyor.

 

3. Shrimpy

En İyi 8 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu 4

Shrimpy, ciddi kripto para yatırımcıları için bir portföy yöneticisi haline geldi. Onu farklı kılan şey, özelleştirilebilir kurallara dayalı olarak birden fazla hesap ve borsada gelişmiş rebalance ve token takaslarını otomatikleştirme yeteneğidir. Shrimpy’nin algoritmik endeks stratejilerinin yanı sıra TradingView uyarıları, Cryptowatch listelemeleri, sinyaller ve diğer entegrasyonlar AI botunu tetikler.

Kantitatif yatırımcılara yönelik gelişmiş özellikler arasında geçmiş piyasa verileri üzerinde stratejilerin geriye doğru test edilmesi, Cron işlevselliği aracılığıyla alım satımların takvim olaylarına göre planlanması ve SDK aracılığıyla karmaşık alım satım robotları oluşturulması yer alır. 50’den fazla desteklenen borsadan oluşan etkileyici bir portföy, yatırımcılara geniş bir esneklik sağlar. Diğer en iyi yapay zeka ticaret botları gibi Shrimpy’nin de sezgisel kontrol paneli aracılığıyla kullanımı oldukça kolaydır. Aylık veya yıllık planlar mevcuttur ve ücretler işlem başına %0,1 oranındadır.

 

4. Bitsgap

En İyi 8 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu 5

Bitsgap, başlangıç seviyesi dostu “simüle edilmiş ticaret” (sınırlama olmaksızın sahte bakiyeyle deneme ticareti işlevselliği) sunduğu için övgü kazandı. Bu, kullanıcılara gerçek fonları yatırmadan önce stratejileri risksiz olarak test etmek için sınırsız pratik oturumu sağlar. 30’dan fazla hazır kripto ticaret botu, botu kur ve unut hodler’larından günlük yatırımcılara kadar her deneyim seviyesi için bir şeyler sunar.

Stratejiler, Bollinger Bantları gibi teknik göstergelerin ve özel risk yönetimi algoritmalarının bir karışımı tarafından desteklenmektedir. Performans ölçümleri neyin işe yarayıp neyin yaramadığını belirlemenize yardımcı olur. Canlı sipariş defterleri başka bir bilgi avantajı sağlar. Binance, KuCoin ve Coinbase gibi büyük borsalara bağlantı vardır. Sunulan mükemmel eğitim kaynakları ve başlangıç desteği göz önüne alındığında, %0,15’e varan genel ücretler rekabetçidir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Trend Web3 Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz)

 

5. CryptoTrader.Tax

En İyi 8 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu 6

Tam anlamıyla bir ticaret botu olmasa da CryptoTrader.Tax, güçlü piyasa tarama ve uyarı özellikleriyle listeye girmeye değer. Bu platform hem kripto ticaret raporlayıp vergilendirmede hem de portföy izlemede mükemmeldir. İleri düzey yatırımcılar, kapsamlı geriye dönük test yeteneklerinin yanı sıra Coinbase Pro ve Gemini gibi bir ondan fazla borsayla entegrasyona sahip deneme ve canlı ticaret modlarını beğenecektir.

CryptoTrader.Tax’in gerçekten parladığı nokta, gelişmekte olan piyasalardaki dalgalanmaları, sosyal medyada adı geçen popüler kripto paralardaki patlamaları ve tokenlar arasındaki swap modellerini sürekli olarak araştıran yapay zeka odaklı sinyal tarayıcısıdır. İyi organize edilmiş raporlar ve vergi formları, yıllık dosyalama zorluklarını da ortadan kaldırır. Abonelik fiyatlandırması bireyler için yıllık 50 dolardan başlıyor ve makine öğreniminin rehberliğinde bir kripto portföyünü aktif olarak yönetmek için gereken tüm temel özellikleri içeriyor.

 

6. Coinrule

En İyi 8 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu 7

Profesyonel niceliksel yatırımcılar tarafından oluşturulan Coinrule, sezgisel bir arayüzle son derece özelleştirilebilir bir platformdur. Bu, tüm deneyim seviyelerindeki kullanıcıların ticaret stratejilerini bir satır kod yazmadan görsel olarak kolayca modellemelerine olanak tanır. Kullanıma hazır stratejiler arasında temel trend takibi ve çeşitli risk yönetimi filtreleri bulunur.

Coinrule’u diğerlerinden ayıran şey, derin token sepeti oluşturma yetenekleridir. Yatırımcılar, özel endeks fonları veya ticaret kuralları oluşturmak için kripto paraları kategorilere, ağırlıklı ortalamalara, sosyal duyarlılığa ve daha fazlasına göre gruplandırabilir. 35’ten fazla desteklenen borsanın canlı emir defterleri, anlığa yakın piyasa verileri sağlar. Böylesine güçlü bir araç için, aylık yalnızca 10 dolar tutarındaki bir plandan başlayan ücretler oldukça düşüktür. 7/24 müşteri desteği, Coinrule’u uzun vadeli bir seçenek olarak daha da güçlendiriyor.

 

7. Zenbot

En İyi 8 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu 8

Orijinal ve en açık kaynaklı kripto ticaret botlarından biri Zenbot’tur. Bu güçlü komut satırı aracı, programlama sihirbazları veya Node.js ticaret stratejilerini sıfırdan kodlama deneyimine sahip olanlar için çok uygundur. Kodlama yapmadan önce temel hareketli ortalama işleviyle yüklü olarak gelir, dolayısıyla daha incelikli yaklaşımlar oluşturmak için yaratıcılık ve kodlama becerileri gerekir.

Ancak ileri düzey yatırımcılar için Zenbot harika bir sanal alan sağlar. Tam geçmiş piyasa verileri, gerçekten başlamadan önce algoritmalara ince ayar yapmak için herhangi bir kripto para veya borsada geriye dönük simüle edilmiş işlemlerin test edilmesine olanak tanır. Kapsamlı belgeler ve geniş çevrimiçi topluluk, destek konusunda yardımcı olur. Abonelik ücreti olmaması Zenbot’u kısıtlı bütçeyle niceliksel araştırma projelerini kodlamak için ideal kılar.

 

8. Haasbot

En İyi 8 Yapay Zeka Kripto Ticaret Botu 9

Kripto ticaret botlarının atalarından Haasbot, 2013’ten beri piyasada ve sürekli yeniliklerle liderlerden olmaya devam ediyor. Gerçekten parladığı nokta, çoklu borsa arbitraj fırsatlarıdır. Bu, bot alanında hala nispeten nadir görülen bir yetenektir. Bunu %0,05’lik düşük ücretler, altcoinler ve DeFi çiftleri içeren devasa bir borsa portföyüyle birleştirdiğinizde Haasbot, arbitraj ticareti açısından rakipsizdir.

Programlama araçları da son zamanlarda en iyi rakiplere benzer daha fazla görsel strateji oluşturucuyla yükseltildi. Kapsamlı kitaplıkları, sıradan trader’ların ihtiyaç duyduğunun çok ötesinde piyasa oluşturma ve arbitraj kaynakları sağlar. Ancak genel olarak bakıldığında, güçlü API gereklilikleri ve aylık $99’dan başlayan abonelik maliyetleri nedeniyle profesyonel veya yüksek hacimli ticaret firmaları için en uygun seçenek olmaya devam ediyor. Ancak gelişmiş pazar oluşturma açısından Haasbot’un eşi benzeri yoktur.

 

Son düşünceler

Bugün tüm deneyim seviyelerindeki ve bütçedeki kripto para yatırımcıları için mükemmel yapay zeka ticaret botu (AI) seçeneklerinin mevcut olduğu açık. Muhtemel işlem sıklığınız, sermaye gereksinimleri, programlama becerileri ve risk toleransı gibi faktörler, hangi ürünün en iyi özellik setini sağladığını belirlemeye yardımcı olur. Artık piyasaları sürekli olarak izleyebilen ve planlı stratejileri uygulayabilen botlarla, otomatik kripto ticareti hiç bu kadar uygulanabilir olmamıştı. Uygun şekilde kullanıldığında yapay zeka botları bu riskli ama ödüllendirici sektörde uzun vadeli başarı için gereken ekstra avantajı sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu