Eski ARK Invest Analistinden Bitcoin Yorumu

ARK Invest’in eski kripto başkanı Chris Burniske, şu anda Bitcoin’in değeri hakkındaki görüşünü paylaşarak oldukça olumlu bir değerlendirme yaptı. Analist, zincir üstü göstergelerin derin değer bölgesinde kaldığı tezine dayanarak BTC’nin artık aşırı derecede düşük değerli bir varlık olduğunu belirtti.

BTC’nin aşırı düşük değerlemesinin en belirgin göstergelerinden biri, realize fiyattır. Buna göre, kripto para piyasasının fiyatı şu anda piyasanın maliyet temeli olarak kabul edilebilecek fiyatın 3.900 $ altında.

Eski ARK Invest Analistinden Bitcoin Yorumu 2
Kaynak: LookIntoBitcoin

Net gerçekleşmemiş kar/zarar (NUPL), piyasa ve gerçekleşen fiyatları içeren bir diğer çarpıcı göstergedir. FTX iflasından önce zaten sıfırın altındaydı, bu da piyasanın bir kapitülasyon aşamasında olduğunu gösteriyordu, son düşüşün ardından şu anda aşırı gerçekleşmemiş kayıplara yuvarlandı. Endeks en son Aralık 2018’de bu kadar düştüğünde, BTC fiyatı 3.200 dolara ulaştı.

Hem zincir içi ölçümlerde hem de mevcut kripto piyasası döngüsündeki fiyatında dibi kıran Bitcoin, bir kez daha zayıf dalgalı bir ticaret dinamiği sergiliyor. FTX’in çöküşünden bu yana son birkaç gün içinde BTC günde 300 dolardan fazla hareket etmedi. Bununla birlikte, kripto para birimi, iyi bir işaret olan 16.500-15.500 $ bölgesinin üzerinde kalmaya devam ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bloomberg'e Göre Bu Bitcoin Ticaret Stratejisi Artık Geçerli Değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu