Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Merge Sonrası Ethereum Fiyat Tahmininde Bulundu

BitMEX kripto para borsasının eski CEO’su Arthur Hayes, mevcut Ethereum vadeli işlemlerinin Merge’den sonra önemli bir ralliye işaret edebileceğini iddia ediyor. Geriye dönüklük, vadeli işlem sözleşmelerinin kripto para birimi spot fiyatına kıyasla daha düşük işlem gördüğü bir dönem yapısını tanımladı. Ethereum fiyatında düşüş için bir neden olarak görülse de, Hayes, Ethereum traderlarının, çok beklenen Merge olayının zirvesinde Ethereum maruziyetini engellediğine inanıyor. Tartışmalı girişimciye göre bu, Ethereum spot piyasasına ek satış baskısı ekliyor.

Eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes, Merge Sonrası Ethereum Fiyat Tahmininde Bulundu 2
Kaynak: Arthur Hayes

Yıllarca hayal kırıklığı yaratan gecikmelerden sonra, bazı piyasa katılımcıları, anıtsal ve teknik olarak zorlu olması nedeniyle Merge‘in hala ters gidebileceğine inanıyor.

Aynı zamanda Hayes’e göre, Ethereum’un PoS’a geçişi başarılı olursa, piyasa yapıcılar, Ethereum vadeli işlemlerini açığa alarak pozisyonlarını tersine çevirmek zorunda kalacaklar. Böyle bir senaryo, potansiyel olarak Ether fiyatını keskin bir şekilde yükseltebilir.  

Ethereum geliştiricileri Merge yükseltmesinin 15 Eylül’de gerçekleşeceğini doğruladılar. Geçen hafta Hayes, Ethereum’un fiyatının başarılı bir Merge yükseltmesinin ardından 3.500$ seviyesine geri alabileceğini tahmin etti. Hayes, buna ılımlı bir Fed kararı eşlik ederse, ikinci en büyük kripto para biriminin 5.000 dolara bile ulaşabileceğine inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Max Keizer, Vitalik Buterin'in Bitcoin'i Anlamadığını İddia Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu