Eski Ripple Üst Düzey Geliştiricisinden Dikkat Çekici Bitcoin Açıklaması

Ripple eski geliştirme direktörü Matt Hamilton, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri arasındaki farkı açıklarken, cevaba standart olmayan bir açıdan yaklaştı. Böylece geliştirici, temel farkın Bitcoin’in devrim yarattığını ve yapay dijital kıtlık kavramını kanıtladığını, ancak şimdi diğer kripto para birimlerinin topa hakim olduğunu belirtti. Hamilton, tüm yeni gelişmelerin, yeniliklerin ve iş modellerinin artık Bitcoin’e dayanmadan inşa edildiğini ve şekillendirildiğini söyledi.

Bu, Bitcoin teknolojisinin ele alınmadığı anlamına gelmez. Örneğin, Lightning Network altyapısının arkasındaki şirket olan Lightning Labs, yakın zamanda BTC geliştiricilerinin Bitcoin blok zincirinde varlık oluşturmasına, göndermesine ve almasına izin verecek yeni bir yazılım olan Taro’nun bir test sürümünü yayınladı. Tanınmış bir Bitcoin maksimalisti olan Michael Saylor da son zamanlarda bilindiği gibi, Lightning Network’e dayalı bir SaaS platformu oluşturmak için MicroStrategy için bir yazılım mühendisi arıyor.

Bitcoin’in toplam kripto piyasası kapitalizasyonundaki payı oldukça yüksek. 916 milyar dolar olan Bitcoin, 381.4 milyar dolar. Bitcoin’in hakimiyeti de Eylül başında 2018’in en düşük seviyesine ulaştığından beri mevcut %41,75 ile rahat bir seviyeye ulaştı.

Eski Ripple Üst Düzey Geliştiricisinden Dikkat Çekici Bitcoin Açıklaması 2
Kaynak: TradingView

Özetle, Bitcoin‘in zamanının geçip geçmediğini söylemek zor ancak şimdilik piyasadaki ana kripto para birimi olmaya devam ediyor ve hatta teknolojik gelişimini sürdürme şansına sahip görünüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Milyonlarca Chase Bank Müşterisi Ödemelerinde Bitcoin, DOGE ve Birçok Kripto Parayı Kullanabilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu