Eski Ripple Yöneticisi Avustralya’nın CBDC Projesine Liderlik Edecek

Avustralya Merkez Bankası Pazartesi günü, Dijital Finans Kooperatifi Araştırma Merkezi (DFCRC) ile işbirliği içinde merkez bankası dijital para birimi (CBDC) pilot projesi (eAUD) için teknik incelemeyi yayınladı. CBDC pilot projesi Ripple’ın eski yöneticisi Dilip Rao tarafından yönetiliyor.

Bu arada, SEC ve Ripple davası özet yargıya yaklaşırken XRP fiyatı büyük bir pump gördü. Günlük işlem hacmi 6 milyar doların üzerine çıkarak fiyatı bir hafta içinde %40’ın üzerine çıkardı.

Avustralya Rezerv Bankası, CBDC Teknik İncelemesini Yayınladı

Avustralya Rezerv Bankası (RBA), Dijital Finans Kooperatifi Araştırma Merkezi (DFCRC) ile işbirliği içinde 26 Eylül’de “Avustralya CBDC Dijital Finans İnovasyonu Pilotu” teknik incelemesini yayınladı.

RBA ve DFCRC, kullanım durumlarını belirlemek ve eAUD CBDC’nin teknolojik, yasal ve düzenleyici yönlerini anlamak için bir pilot proje yürütecek. Merkez bankası, endüstri katılımcılarını 31 Ekim’e kadar Avustralya ekonomisi ve finans sistemi için faydalı kullanım senaryoları sunmaya davet ediyor. Ayrıca katılımcılar, kullanım senaryolarını test için çalıştırmayı ve pilot projedeki değerini göstermeyi talep edebilirler.

DFCRC’ye göre, 31 Aralık’ta daha fazla araştırma için en az 12 kullanım durumu seçilecektir. Kullanım senaryoları tüm yasalara uygun olmalı ve katılımcılar gerekli tüm lisans ve izinlere sahip olmalıdır. Ayrıca, kullanım durumlarıyla ilgili pilot çalışmalar 1 Ocak’ta başlayacak ve nihai rapor gelecek yıl 30 Haziran’a kadar sunulacak. Özellikle, katılımcılar pilot uygulamadaki tüm masrafları karşılayacaktır.

İlginç bir şekilde, pilot araştırma, CBDC projesinin program direktörü olarak Ripple’ın eski yöneticisi Dilip Rao tarafından yönetiliyor. Rao, 2014’ten 2019’a kadar Ripple’ın bankacılık ve finans piyasası tarafından XRPL’yi benimsemesine katkıda bulundu. XRPL tabanlı gerçek zamanlı ödeme sisteminin CBDC’lerde yeteneklere sahip olduğuna inanıyor. Ekip, eAUD’yi özel, izin verilen Ethereum üzerinde tasarlamayı planlıyor, ancak XRPL kullanım durumlarının şansı daha yüksek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Amazon, Dijital Para Birimleri Ekibi Kurmayı Amaçlıyor

XRP Fiyatı Rallisi

Yatırımcılar ve balinalar, Ripple’ın SEC aleyhindeki davayı kazanacağına inandıkça, XRP fiyatı geçen hafta %40’ın üzerinde büyük bir ralliye tanık oldu. Ayrıca, hem Ripple hem de SEC, özet karar için başvuruda bulundu.

Yazım anında, Btcmagazin market verilerine göre XRP fiyatı son 24 saatte yaklaşık %3.47 düşüşle 0,4711 dolardan işlem görüyor. Uzmanlar, XRP’yi bir menkul kıymet olarak kanıtlayamadığı için SEC’in Ripple ile anlaşabileceğine inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu