Ethereum 2.000 Doları Aşarken Tasfiyeler 160 Milyon Doları Aştı

Küresel dijital varlık piyasası, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi en büyük kripto para birimi yukarı doğru bir ivme yakalarken Cumartesi günü yeşil endeksler bastı. Ancak, yatırımcılar bunu fonlarını tasfiye etmek için iyi bir zaman olarak seçiyorlar.

Ethereum fiyatı son 30 günde %80 arttı

Coinglass tarafından açıklanan verilere göre, son 24 saat içinde 65 binden fazla yatırımcı tarafından kripto piyasasından 316 milyon dolardan fazla tasfiye edildi. En büyük tek tasfiye emrinin OKX’te gerçekleştiğini de sözlerine ekledi. 2,41 milyon dolar değerinde ETH-USDT-SWAP tasfiye edildi.

Bu arada, kümülatif kripto piyasası değeri son gün içinde %2’den fazla arttı. Şu anda 1,17 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Bununla birlikte, son 24 saat içinde Ethereum’dan yaklaşık 160 milyon dolar değerinde fonun tasfiye edildiğini belirtmek önemlidir. Verilere göre 79.83 Ethereum tasfiye edildi.

Ethereum, Merge beklentisi üzerine yükseliş eğilimine girmeyi başardı. ETH son 30 gün içinde %80’den fazla yükselmeyi başardı. Ancak, bu dalgalanmanın Merge sonrasında da devam edip etmeyeceği çok önemli bir soru ortaya çıkıyor.

İkinci en büyük token fiyatı, hayati öneme sahip 2.000 $ fiyat seviyesini kırmak için %6’nın üzerinde yükseldi. Ethereum, 1980 $ fiyat seviyesine düşmeden önce 2012 $ fiyat seviyesine dokunmaya devam etti. ETH’nin 24 saatlik işlem hacmi %3 artarak 20,1 milyar dolara ulaştı.

ETC %7 arttı

İlginç bir şekilde, tüccarlar son 24 saat içinde Ethereum Classic’ten (ETC) yaklaşık 11.5 milyon dolar tasfiye etti. ETC fiyatı aynı zamanda %7 arttı. Yazım zamanında, ortalama 44.07 $ fiyatla işlem görüyor. ETC, günün erken saatlerinde 45 dolarlık fiyat seviyesine ulaştı.

Bununla birlikte, dünyanın en büyük kriptosu olan Bitcoin, yeşil endeksler bastıktan sonra yaklaşık 96 milyon dolarlık büyük bir tasfiye kaydetti. BTC, son 24 saat içinde %3 artışla ortalama 24,4 bin dolar fiyatla işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Avrupa'nın En Büyük Bankalarından Biri Portföyüne Ethereum Ekledi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu