Ethereum, AAVE ve YFI Kullanımı Artıyor

WhaleStats izleme hizmetine göre Ethereum, AAVE, YFI ve diğer blok zincirleri akıllı sözleşme kullanımında %100’e varan güçlü bir artışla karşılaştı.

Akıllı sözleşme kullanımı neden önemlidir?

Akıllı sözleşme etkileşimlerini, işlem sayısını ve aktif adres sayısını içeren ağın genel kullanımı, genellikle bir kripto paranın veya bir bütün olarak ağın temel sağlık durumunu yansıtır.

Madencilere daha fazla ücret ödendiğinden, daha fazla işlem yapıldığından ve ağ, sosyal medya kanallarından ve zincir üstü ölçümlerden daha fazla etkileşim aldığından, ağla birçok etkileşimin gelecekteki büyümesi üzerinde uzun vadeli olumlu bir etkisi vardır.

Ethereum, AAVE ve YFI kullanımı artıyor

Kullanım açısından en “trend” kripto para birimlerinden biri, son 24 saatte %139 kullanım artışıyla Yearn Finance tokenidir. Piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da son birkaç saat içinde tam olarak %100 kullanım artışıyla zirvede yer aldı.

Ağlar ve balinalar arasındaki artan etkileşim sayısı, büyük olasılıkla Andre Cronje ve birkaç diğer geliştiricinin ayrılmasının neden olduğu sarsıntıdan sonra DeFi ile ilgili ağlarda artan oynaklığa bağlı.

FTM gibi tokenlar, balinalardan etkileyici bir satın alma çılgınlığının yanı sıra akıllı sözleşmelerle toplam etkileşim sayısında da bir artış gösterdi. Tokenin fiyatı henüz pozitif piyasaya ve zincirleme arka plana tepki vermedi.

Ethereum ve YFI de keskin bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor ve hem kripto para hem de finansal piyasalardaki risk nedeniyle son aylarda değerlerinin büyük bir kısmını kaybediyor‌. ETH  %1.6 artışla 2.658 dolardan işlem görürken, YFI sürekli düşüyor ve yazım anında 19.000 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ECB Başkanı Christine Lagarde Dijital Euro İçin Tarih Verdi

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu