Ethereum Balinaları Artıyor, ETH Fiyatı Yükseliyor!

Zincir içi analitik firması Santiment, Temmuz ayında Ethereum fiyatındaki toparlanmanın yanı sıra son haftalarda Ethereum ağına 131 balina eklendiğini bildirdi. 1.000 ila 100.000 ETH aralığında adres sayısında artış oldu.

Ethereum Temmuz ayında oldukça iyi toparlandı, ay için %29 ve son 24 saatte tek başına %14 arttı. Ek olarak, ağda 131 yeni balina adresinin ortaya çıktığı Mayıs ayının başından bu yana anahtar 1k ila 100k ETH adres katmanında bir artış var.

Santiment

Büyük sahiplerin sayısındaki artışın ortasında, 1 ETH’den biraz daha fazla tutan adreslerin sayısı 1.557.255 ATH’ye ulaştığından, Ethereum ağı da küçük sahiplerde bir artışla karşı karşıya kaldı.

Yazım sırada, ETH son 24 saatte %9,72 ve geçen haftadan bu yana %30 artışla 1.491 dolardan el değiştiriyor. Fiyat artışı kısmen, 19 Eylül için geçici olarak planlanan Merge’i çevreleyen heyecandan kaynaklanıyor.

Glassnode’a göre, Ethereum piyasaları, vadeli işlem piyasalarındaki büyük bir kısa süreli sıkışmanın ardından güçlü bir şekilde yükseldi. 17 Temmuz’da bir saat içinde 98 milyon doların üzerinde short işlem pozisyonunun tasfiye edildiğini ve ETH fiyatlarını %12,5 oranında arttığı bildirdi. Ethereum, Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor Ethereum (ETH) fiyatı, önceki hafta Bitcoin’den daha önemli kazançlar sergiledi ve aynı zaman diliminde Bitcoin‘in %8.35’lik kazanımlarına kıyasla yaklaşık %30’luk bir artış gösterdi. ETH/BTC çifti de Mayıs sonundan bu yana en yüksek seviyeye yükseldi.

14 Temmuz’daki en düşük 1.005$’dan görünen tersine dönüş, art arda dört yeşil mum üretti ve 1.334$ (MA 50) bariyerini aştı. Yükseliş fiyat hareketini sürdürürken, Ethereum yükseliş fiyat hareketinde 18 Temmuz’da 1.497 $’lık gün içi en yüksek seviyelerine yükseldi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH) Fiyatı Dalgalanıyor: DeFi'de Likidasyon Tehlikesi Artıyor mu?

Geçen hafta, ağ, bir proof-of-work konsensüsünden proof-of-stake’e yaklaşan geçişini test etmeye devam ederken, Ethereum’un dokuzuncu shadow fork’u yayına girdi. Shadow fork ilerlemeleri, bu yıl içinde gelecek olan Ethereum ana ağına yapılacak yükseltme üzerinde çalışıyor. Üçüncü ve son test ağı birleştirmesi olan Goerli’nin önümüzdeki ay yapılması planlanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu