Ethereum Balinaları Harekete Geçti; Devasa Miktarda ETH Borsalardan Çekiliyor

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, son 24 saatte %7’nin üzerinde düştü. Bununla birlikte, bu Ethereum fiyat hareketi, kripto balinalarını varlıklarına daha fazla ETH eklemeye motive etti.

Kripto balinaları ETH ekliyor

Whale Alert verilerine göre, balinalar kripto borsalarından yaklaşık 400.000 Ethereum taşıdı. 445 milyon dolardan fazla değerde Ethereum, fiyat düşüşünün ortasında birden fazla bilinmeyen cüzdana taşındı.

Veriler, balinaların bir kripto borsası olan Upbit’ten farklı cüzdanlara yaklaşık 300 bin Ethereum (yaklaşık 333 milyon dolar değerinde) taşıdığını gösteriyor. Ancak, izleyici tarafından kaydedilen en büyük işlem, aynı borsadan 129,1 milyon dolar değerinde ETH eklemek oldu.

Ancak bir balina, Bitifinex kripto borsasından 99.99K Ethereum biriktirdi. İşlemin değeri yaklaşık 112,4 milyon dolar.

Bu balina birikimi, büyük Ethereum Fiyat düşüşünün ortasında geldi. ETH fiyatı son 7 günde %12 düştü. ETH, yazım zamanında ortalama 1.121 $ fiyatla işlem görüyor. Ancak, 24 saatlik işlem hacmi %103 gibi büyük bir artışla 11,9 milyar dolara ulaştı. ETH’nin piyasa değeri yaklaşık 137 milyar dolar.

Coinglass verilerine göre, son 24 saat içinde yaklaşık 66.704 trader kripto pazarından 180 milyon dolardan fazla tasfiye etti. Ancak, trader’lar Ethereum’dan yaklaşık 40 milyon dolar çıkardı. Bu tasfiyelerin %85’i long pozisyonda geldi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ETH Yeni Zirveye Ulaştıkça Ethereum İşlem Ücretleri Arttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu