Ethereum Balinası 7 Yıl Sonra Uyanarak Yüklü Transfer Gerçekleştirdi

Büyük kripto işlemlerini takip eden popüler blok zinciri platformu Whale Alert, 2014’ün sonlarından beri uykuda olan aktive edilmiş bir Ethereum cüzdanı tespit etti. Cüzdan sahibi ETH’yi Eylül 2014’e kadar gerçekleşen ICO sırasında satın alan ilk Ethereum yatırımcılarından biri olabilir.

Şimdi, 7,2 yıl boyunca hareketsiz kaldıktan sonra, bu cüzdanın sahibi, 282.115 dolar olarak değerlendirilen 200 ETH’yi transfer etti. Bu, uzun süre hareketsiz kalan ve son zamanlarda “uyanan” ikinci cüzdan. Whale Alert’in bu tweetinden sonra Santiment veri üreticisi bir tweet yayınladı ve bir ETH adresinin yaklaşık 22.2 milyon dolar değerinde 15.000 Ether’i boş bir cüzdana kaydırdığını paylaştı. Santiment’e göre bu cüzdan yaklaşık altı yıl boyunca hareketsiz kaldı.

Genel olarak, blok zincirinin 2015 yılında piyasaya sürülmesinden önce 72 milyon Ether önceden çıkarıldı ve o zamandan beri madencilere 40 milyon ETH ödendi.

Son 24 saat içinde, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto fiyatı aniden arttı, önce bir dizi yeşil saatlik mumda %11,33 arttı ve ardından biraz daha ekleyerek şimdiye kadar toplamda %14,18 arttı. Yazım anında, Ethereum 1.535 dolar seviyesinde el değiştiriyor ve önceki kayıplarını kademeli olarak geri alıyor. Santiment’in tweetine göre, ETH’nin yaklaşık %8’lik ilk artışı, yukarıda bahsedilen hareketsiz ETH cüzdanlarından ilkinin fonlarını değiştirmesinden sonra gerçekleşti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Yatırımcı, Bitcoin Fiyat Tahmininde Bulunurken Ethereum Hakkında Görüşlerini Paylaştı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu