Ethereum Düşüşünü Doğru Tahmin Eden Analistten Yeni Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini!

T3 Trading Group baş stratejisti Scott Redler, en son doğru tahmin ettiği Ethereum düşünün ardından bu kez yeni fiyat tahmininde bulundu. Redler, Ethereum (ETH) fiyatının 2.100 $ seviyesine ulaşma yolunda olduğunu savunuyor. Redler doğruysa, yükseliş fiyat hedefi, ikinci en büyük kripto para biriminin %10 daha yükselme yolunda olduğu anlamına geliyor.

Ethereum Düşüşünü Doğru Tahmin Eden Analistten Yeni Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini! 2
Kaynak: Tradingview.com

Teknik analist, ikinci en büyük kripto para biriminin 1.792 dolar seviyesini geçtikten sonra daha da yükselebileceğinden emin. Bu önemli fiyat noktasının üzerinde tutunmak, daha sonra 2.100 dolar seviyesinin kapısını açabilir. Ayrıca Redler, Bitcoin’in 26.000 $ seviyesini geri kazanma yolunda olduğuna inanıyor. Ethereum kısa süre önce, merakla beklenen Merge etkinliği öncesinde önemli bir rahatlama rallisi yaşadı. Üç test ağının sonuncusu olan ve Ethereum ana ağının nihayet Eylül ayında Beacon Chain ile birleşmesinden önceki son test olan Goerli, bugün erken saatlerde stake kanıtına başarıyla geçti. Önde gelen kripto para birimleri, ABD hisse senedi ve tahvil fiyatlarıyla birlikte, beklenenden daha soğuk enflasyon verilerinden de yararlandı. Redler, Ethereum‘un Haziran başında 1.400 doların altına düşeceğini doğru bir şekilde tahmin etti.

18 Haziran’da, Ethereum‘un fiyatı 879 dolara düştü, ancak “Merge” beklentisi ve hisse senetlerinin toparlanması nedeniyle yılın en düşük seviyesine ulaştığından beri iki katından fazla arttı. 10 Kasım’da ikinci en büyük kripto para birimi 4.867 dolara ulaştı, ancak daha sonra bir aydan kısa bir süre içinde değerinin %25’ini kaybetti. Bundan sonra, makroekonomik karşı rüzgarlar nedeniyle satışlar şiddetlenmeye devam etti. Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes kısa süre önce, Merge yükseltmesinin başarılı olması durumunda Ethereum fiyatının potansiyel olarak 5.000 $ seviyesine fırlayabileceğini tahmin etti. Hayes’e göre, böyle aşırı bir yükseliş senaryosunun gerçekleşmesi için ABD Merkez Bankası’nın da faiz artırımından vazgeçmesi gerekecek. ABD enflasyonunun Temmuz ayında önemli ölçüde yavaşlamasına rağmen, bu yakın gelecekte olası görünmüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İngiliz Bankacılık Devi Ethereum İçin Dudak Uçuklatıcı Fiyat Tahmininde Bulundu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu