Ethereum (ETH) Fiyatı Yeni Geliştirici Teklifiyle Artabilir

Bir grup Ethereum geliştiricisi, gelecekteki uzlaşma katmanı güncellemelerini göz önünde bulundurarak, doğrulayıcı gereksinimlerinde önemli değişiklikler önerdi.

Bu öneri, Ethereum (ETH) tokenomisi ile ilgili olduğundan ve bunun sonucunda fiyatlamaya etkisi olabileceğinden, yatırımcı kararları üzerinde gerçek zamanlı bir etkisi olabilir. Aynı zamanda, küçük ve büyük doğrulayıcılarda operasyonel değişikliklere de yol açabilir.

Mevcut yapıda, büyük bir doğrulayıcı set boyutuna sahip olmak, paylaşım operatörlerinin binlerce doğrulayıcıya sahip olmak zorunda kalmalarına neden oluyor.

Yeni Ethereum önerisi, Ethereum doğrulayıcılarının maksimum etkili dengeyi 32 ETH’den artırma ihtiyacını değerlendiriyor. Geliştiriciler, bu hareketin blok zinciri gelecekteki güncellemeleriyle birlikte birden fazla operasyonel faydaya sahip olabileceğini savunuyorlar.

Maksimum Etkili Denge Nedir?

Maksimum Etkili Denge, herhangi bir bireysel doğrulayıcının etkili dengesine sert bir üst sınır belirleyen bir parametredir. Bu parametrenin düşük olması birçok avantaj sağlar, çünkü çok sayıda doğrulayıcının olması altyapının merkezi olmadığını gösterir. Geliştiriciler şunları söyledi:

“6 Haziran 2023 itibarıyla 600.000’den fazla aktif doğrulayıcı ve bunun yanında 90.000 doğrulayıcının etkinleştirme kuyruğu bulunuyor. Birçok doğrulayıcının olması merkezi olmayan bir yapı olduğunu gösterirken, Maksimum Etkili Denge büyük paylaşım operasyonlarının binlerce doğrulayıcı çalıştırmasını zorlayarak doğrulayıcı set boyutunu yapay olarak artırıyor.”

Geliştiriciler, dengeyi artırarak, tek yuva kesinleşmesi ve ePBS (Enshrined Proposer-Builder Separation) adlı iki güncellemeyi engelleyebileceğine inanıyorlar. Bu nedenle, öneri kabul edilirse, Ethereum fiyatı olası bir önemli pozitif etkiye sahip olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Fiyatı Düşerken Balinalar Birikimini Arttırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu