Ethereum (ETH) Fiyatını Düşüş mü Bekliyor?

Daha geniş piyasa çöküşünün ortasında, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) büyük bir düzeltmeye girdi. Geçen haftaki düşüşün ardından ETH fiyatı 2.000 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum (ETH) için bir sonraki fiyat hareketinin ne olabileceğine dair bize bazı ipuçları veriyor. Veri sağlayıcı, 8 saatlik bir grafikte, Ethereum için 2.000 $’dan oluşan ağır short pozisyonlar olduğunu kaydetti.

Ethereum (ETH) Fiyatını Düşüş mü Bekliyor? 2
Kaynak: Santiment

Santiment’e göre bu nedenle Ethereum fiyatında bir düşüş görebiliriz.

Ancak ilgili başka bir faktör de ETH borsa arzıdır. Santiment’e göre:

Son bir yıldır borsalarda arzda güzel bir düşüş görürken, 1 Mayıs 2022’de insanlar pozisyonlarından çıkmak için acele ettikçe borsalarda arzda büyük bir artış görüldü, bu da fiyatın kendisine açıkça yansıdı.

Santiment

Bu nedenle, döviz arzındaki herhangi bir artış, ek bir düşüşü tetikleyecektir. Bu da yatırımcıların panik halinde olduğunu ve varlıklarından tamamen vazgeçtiğini gösteriyor. Durum korkutucu görünse de, yeni pozisyonlar oluşturmak için iyi bir zaman olabilir.

Ethereum (ETH) Fiyatını Düşüş mü Bekliyor? 3
Kaynak: Santiment

Ethereum İçin Bazı Olumlu Göstergeler

Santiment, Ethereum için 90 günlük MVRV (Piyasa-Değer-Gerçekleşen-Değer) Oranını belirtiyor. MVRV’nin “sahiplerin orta vadeli kar/zararını ölçtüğünü, tarihsel olarak iyi bir R/R ile yerel bir dip geliştirildiğini gören fırsat bölgesine neredeyse girdiğimizi gösterdiğini” ekliyor.

Ethereum (ETH) Fiyatını Düşüş mü Bekliyor? 4
Kaynak: Santiment

Öte yandan, küresel makrolar, kripto piyasasının ivmesini belirlemede büyük rol oynamaya devam edecek. Devam eden enflasyonun ortasında, ABD hisse senedi piyasası ve S&P 500, Federal Rezerv’in agresif faiz oranlarını artıracağı korkusuyla zayıflık belirtileri gösteriyor. Aynı zamanda, ABD’nin resesyona girme korkuları da yüksek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum, Mayıs 2018'den Beri En Yüksek Adres Etkinliğine Ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu